Wizyty
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj46
mod_vvisit_counterWczoraj62
mod_vvisit_counterW tym tygodniu108
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu348
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1902
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu3116
mod_vvisit_counterWszystkie214097

Online : 1
Twoje IP: 54.92.136.230
,
Dzisiaj: Kwi 24, 2017

Witamy na stronie wejherowskiej biblioteki stworzonej dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców :)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon Zajączki i Tygryski

Choć pogoda nie zwiastuje nam radości, to jednak Tygryskom jej zdecydowanie nie brakuje. Wręcz tryskają energią, nie tylko świąteczną. Trudno nam było dziś opanować żywiołowe maluchy, udało się dopiero przy pracy plastycznej. Tworzenie zajączków  z plastikowych łyżeczek z wykorzystaniem wszelkich dostępnych materiałów: filcu, papieru, papierowych chusteczek, wstążek itd. Itp.; pozwoliło się małym artystom troszkę wyciszyć. Następnie odśpiewaliśmy wspólnie piosenkę, może nie wiosenną, ale odpowiadającą aurze za oknem – Dmucha wiatr. Na koniec zaś ponownie Tygryski szukały pochowanych przez zajączka niespodzianek.

Ciasteczka i cukierki ginęły w małych buźkach bardzo licznie, a była to nagroda za znalezienie porcelanowych skarbów oraz urodzinowy poczęstunek małego jubilata.

Olku wszystkiego najlepszego! Samych radości, słońca i zawsze fantastycznej zabawy!

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia zajączków czyli odwiedzin galerii.

Dziękujemy maluszkom za zastrzyk energii!

Zapraszamy na następne zajęcia 26 kwietnia na godzinę 11.00.

 

PostHeaderIcon Puchatki i rzeżuchowy robaczek

Świąteczny klimat udzielił się Puchatkom. Było o palemkach, jajeczkach, pisankach, święconce i świątecznym śniadaniu. Marysia (bohaterka książeczki Nadii Berkane) przypomniała również dzieciom o wielkanocnym zwyczaju  poszukiwania jajek i innych smakołyków, które chowa dla nas co roku zajączek. Bibliotekę również odwiedził sympatyczny szaraczek i pochował jajeczka i kurki oraz inne niespodzianki wśród książek i na półkach. Nie były może z czekolady, jednak, jeśli komuś się udało odnaleźć porcelanową niespodziankę dostawał słodką nagrodę. Niektóre maluszki zdołały odnaleźć w sobie żyłkę prawdziwego poszukiwacza znajdując nie jedną czy dwie, ale całą rączkę zajączkowych niespodzianek.

Po słodkim poczęstunku wróciliśmy do zabaw animacyjnych z chustą i nie tylko. Przypomnieliśmy sobie wiosenną piosenkę – Kwiatki, bratki. Było kółko graniaste, Stary niedźwiedź i oczywiście Koniki. Wraz z Muchą w mucholocie pofrunęliśmy do stolików, gdzie nasze małe Puchatki zaadoptowały nogawkę swoich starych rajstopek w rzeżuchowego robaczka. Robaczka, któremu dzieci dokleiły oczka, wypchały watą, a na grzbiecie zasadziły rzeżuchę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, by choć spojrzeć na dzieła małych rączek. Innej możliwości nie ma, bo dzieci swoje robaczki wzięły ze sobą do domków, by je karmić czyli podlewać i patrzeć jak robaczkowi rosną „włoski”. I to jadalne!

Dziękujemy za fantastyczną zabawę.

Na następne spotkanie zapraszamy 25 kwietnia na godzinę 11.00.

 

PostHeaderIcon Puchatki i Tygryski przywitały wiosnę

Mamy wiosnę! W kalendarzu i za oknem. Wiosną wszystko się rodzi do życia, zwierzęta się budzą ze snu, rośliny kwitną i okrywają się kwieciem i  my również oddychamy pełną piersią, mamy więcej energii, częściej się uśmiechamy. Dni są dłuższe i coraz cieplejsze. Niedługo przylecą bociany, pojawią się jaskółki. Zrobi się zielono i jeszcze radośniej. A najważniejsze, że można już pójść pojeździć na rowerze. I nie trzeba nosić grubych kurtek. To wszystko naszym maluszkom kojarzy się z wiosną. Całkiem spora wiedza. Żubr Pompik, Polinka i Krecik idealnie wpasowali się w wiosenny klimat zajęć. Pompik i Polinka szukając zapachu wiosny, a Krecik okazując zachwyt budzącą się przyrodą po pierwszym po zimie wyjściu na zewnątrz z norki.

Nauczyliśmy się nowej piosenki „Kwiatki, bratki”. Każdy miał szansę zostać ogrodniczką lub ogrodnikiem, a później starym niedźwiedziem, konikiem.

Pracą plastyczną Puchatków były słoneczniki, bo przypominają, coraz silniejsze już wiosną, słoneczko, Tygryski natomiast malowały wiosnę na rajstopie. Prace możemy podziwiać w Zakątku Wyobraźni.

Zapraszamy serdecznie. Twórczość dzieci jest niezwykle barwna.

Wszystkim naszym maluszkom dziękujemy za czynny udział w zajęciach!

Zapraszamy na następne spotkanie, tuż przed Świętami

Puchatki – 11 kwietnia godzina 11.00

Tygryski -  12 kwietnia godzina 11.00

Galeria zdjęć Puchatki

Galeria zdjęć Tygryski

 

 

PostHeaderIcon Tygryski w świecie bajki modułowej

Momo i Kiki odwiedziły dziś Tygryski. Kto to? – pytają dzieci. To dwa przyjazne smoki, których historie sami ułożycie. A tygryskom udało się ułożyć, nie jedną, a dwie historie o smokach Momo i Kiki. Dzieci ustaliły, że Momo to chłopczyk, a Kiki dziewczynka. I Momo ma braciszka. A jak wracał do domu z Kiki, to spotkał sowę, albo może patrzył w chmury i podziwiał ich kształty…. Słowo daję, nie pamiętam. Taki urok bajeczki modułowej. Można ją tworzyć wiele razy i zawsze będzie wyjątkowa i  różna od poprzedniej. Potem była gra: część dzieci była Momo, część Kiki, a zadaniem obu smoków było jak najszybsze trafienie na polankę. Były tez przeszkody – chmurki. Po obowiązkowych zabawach Tygryski w grupach kolorowały „olbrzymie” kolorowanki,  oczywiście z Momo i Kikim. Można je  podziwiać w naszym Zakątku Wyobraźni. Serdecznie polecamy rodzicom i dzieciom duże kolorowanki, które można kolorować razem, bo, jak pokazały nasze zajęcia, dorośli bardzo to lubią.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

zdjęcia

Zapraszamy za dwa tygodnie: 22 marca na godzinę 11.00

 

PostHeaderIcon Puchatki i zwierzątka gospodarskie

Puchatki na naszych zajęciach odwiedziły farmę. Poznały krówkę Arabellę i razem z Michałkiem ją „głaskały i wydoiły”. Następnie poznały nazwy domków zwierzątek, dowiedziały się, ze świnki mieszkają w chlewie, krówki w oborze, koniki w stajni, kurki i ptactwo w kurniku; że w stodole przechowuje się siano, ziarna, paszę dla zwierząt, maszyny rolnicze. Pięknie opowiedziały, jakie pokarmy mamy dzięki krówkom (mleko, ser, jogurty), kurkom (jaja, mięso), kozom (ser, twaróg), owcom (ser, wełna), itd. Potem bezbłędnie naśladowały głosy zwierząt, które mieszkają na farmie – z niewymienionych wcześniej dodam – kaczki, gęsi, indyka, świnki, pieska i kota. Chór muczących, beczących, chrumkających maluszków był idealny. Niech żałują ci, którzy nie słyszeli.

Puchatki w czasie spotkania wykonały świnkę na wątłych nóżkach z materiałów recyclingowych. Świnka ma ryjek z dna butelki plastikowej i korka od niej, a nóżki na różowej wstążeczce. Świnki są cudowne!!! Zapraszamy do podziwiania prac dzieci w Zakątku Wyobraźni!

Dziękujemy za aktywny udział w zajęciach i cierpliwość przy wykańczaniu świnek!

zdjęcia

Następne zajęcia odbędą się tradycyjnie za dwa tygodnie, 21 marca o godzinie 11.00

Gorąco zapraszamy!