Wizyty
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1
mod_vvisit_counterWczoraj76
mod_vvisit_counterW tym tygodniu455
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu687
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2168
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu4859
mod_vvisit_counterWszystkie224579

Online : 1
Twoje IP: 23.20.193.33
,
Dzisiaj: Lip 21, 2017

Witamy na stronie wejherowskiej biblioteki stworzonej dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców :)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon Co jeszcze w wakacje?

Przypominamy naszym czytelnikom o wakacyjnej ofercie biblioteki właśnie dla nich!

Szczególnie zapraszamy do Zakątka Wyobraźni na możliwość gry w X-boxa

od wtorku do piątku od 15.30 - 17.30,

jak również w wiele innych gier (piłkarzyki, planszówki, twister) w godzinach pracy biblioteki.

Czeka nas również spotkanie z Policją z Komendy Powiatowej w Wejherowie, które odbędzie się 25 lipca (wtorek) o godzinie 13.30.

Jest to okazja zobaczenia radiowozu od środka bez przykrych konsekwencji {#emotions_dlg.wink}

Zachęcamy również do obejrzenia uaktualnionej galerii z wydarzeń lata!

 

PostHeaderIcon Tygryski i Puchatki obchodziły Dzień Dziecka w bibliotece!

Było głośno, hucznie i energicznie! Dzieci miały tysiące pomysłów na zabawę! Twórczych, kreatywnych i indywidualnych. Niestety, nie zawsze dało się te pomysły wprowadzić do ogólnej zabawy, choć robiłyśmy co się dało. Najważniejsze, że dzieciom ich święto w bibliotece się podobało! Pozostanie mi w pamięci obraz tańczącej na środku sali dziewczynki, która raczej nieśmiało bierze udział w zabawie, gdy jest większa liczba dzieci, a tu – taka cudowna niespodzianka!

Dzięki uprzejmości rodziców dzieci w trakcie zajęć mogły częstować się słodkim poczęstunkiem i zaspokoić pragnienie różnymi napojami. Stół był bardzo bogaty, za co rodzicom pięknie dziękujemy!

Naszym dzieciom jesteśmy wdzięczni za energię, za którą staramy się nadążyć

i nieustanną chęć zabawy.

Na ostatnie już zajęcia kończące nasze dwutygodniowe spotkania na ten rok szkolny Tygryski i Puchatki zapraszamy 21 czerwca (środa) na godzinę 11.00.

Galeria Zabawy

 

PostHeaderIcon Wakacje w bibliotece, zapisy od 05 czerwca!

 

 

PostHeaderIcon Puchatki i Tygryski świętowały Dzień Mamy i Taty

Świętowanie rozpoczęło się czytaniem i opowiadaniem, jacy to Mamusia i Tatuś są CUDOWNI! Dzieci niezwykle szczerze i otwarcie odpowiadały. A ich odpowiedzi nieraz wywoływały rozbrajający uśmiech na naszych twarzach. Jednak każda odpowiedź była niezwykłym uściskiem miłości dla rodzica.

Potem nastąpiły zabawy, w których udział wzięły nie tylko dzieci, ale również rodzice. Figury akrobatyczne z naszych tańców wyszły niesamowicie! Dwa brzuszki czy jedna rączka i trzy nóżki - arcydzieła! Odbył się również tradycyjny pociąg z rodzicami i mnóstwo innych atrakcji. Zarówno Puchatki, jak i Tygryski wykonały bukieciki dla swoich Mamusi i Tatusiów. Niektóre zostały od razu wręczone. Zachęcam gorąco do obejrzenia jak wyśmienita była zabawa!

Puchatki

Tygryski

Pragniemy przypomnieć, że następne spotkanie odbędzie się 7 czerwca na godzinę 11.00 i zapraszamy na te zajęcia i Puchatki i Tygryski. Będziemy świętować Dzień Dziecka!

Z okazji Dnia Dziecka w Bibliotece odbędzie się również teatrzyk pt. ”Morska Przygoda” 1 czerwca na godzinę 12.15. Gorąco zapraszamy!

Wszystkim naszym kochanym maluszkom i niestrudzonym rodzicom, dziadkom, opiekunom dziękujemy za fantastyczną zabawę!

oraz

Wszystkim Mamusiom i Tatusiom życzymy

By uśmiech naszych pociech wynagradzał wszelkie trudy i poświęcenia.

 

PostHeaderIcon Małe Tygryski małymi pszczółkami

Dziś wraz z Tygryskami poznaliśmy świat pszczół. Zgłębiliśmy tajniki produkcji miodu, od zbieraczek do robotnic. Liznęliśmy trochę historii pszczelarstwa, zwłaszcza budowy uli dawniej i dziś na różnych kontynentach. Największe zdziwienie wśród dzieci wywołał ul z wikliny oblepiony krowim łajnem pochodzący z Kraju Basków z Hiszpanii. Naliczyliśmy 35 rodzajów miodu, w tym pomarańczowy, borówkowy, miętowy, cebulowy, malinowy, porzeczkowy, jarzębinowy, koniczynowy, z kwiatów gorczycy czy manuki, żeby wymienić te ciekawsze.

Poznaliśmy też warzywa i owoce, które bez zapylenia pszczół, jako najskuteczniejszych zapylaczy, nie zrodzą nasion, a nawet owoców. Pszczołom więc zawdzięczamy jabłka, gruszki, śliwki, arbuzy, a nawet kawe, czyli nasiona kawowca.

Przy muzyce Lotu Trzmiela Tygryski bawiły się w pszczółki latając wokół chusty i w przerwach zbierając nektar (konfetti). Zabawa bardzo się spodobała. Po niej nastąpiły tradycyjne zabawy, których uwieńczeniem było wykonanie pszczółki.

Podziwiać je można na fotografiach, bo poleciały z maluszkami do domków.

Na następne zajęcia zapraszamy Mamusie i Tatusiów, bo będziemy obchodzić ich święto!

A zajęcia odbędą się 24 maja na godzinę 11.00.