Witamy w naszym
cyfrowym archiwum!

       Znajdziecie w nim, Państwo, nagrania filmowe dokumentujące naszą działalność. Archiwum powstało dzięki projektowi „Kaszubska e-kapsuła pamięci” realizowanemu ze środków Gminy Miasta Wejherowa. Więcej o projekcie dowiecie się Państwo z zakładek „Opis projektu”, „Cele projektu” oraz „Harmonogram”. W „Kaszubskiej e-kapsule pamięci” zamykamy wywiady z osobistościami związanymi z kulturą kaszubską. Przeprowadzane są one pod nazwą „Mistrzowie Gryfa” i znajdziecie je Państwo w menu po lewej stronie pod takim właśnie hasłem. Kliknięcie w nazwisko konkretnej osoby odsyła do filmu podzielonego na poszczególne rozdziały dotyczące jej działalności.

       Dzięki projektowi zakupiliśmy sprzęt i wyposażyliśmy jedno z pomieszczeń Biblioteki, stwarzając profesjonalne warunki do nagrań. Pozwala nam to rejestrować inne ważne wydarzenia z naszej działalności min. spotkania autorskie i wernisaże. Nagrania te pojawiać się również będą w menu po lewej stronie.

       Żywimy nadzieję, że nasz projekt stworzy okazję do popularyzacji kultury kaszubskiej na całym świecie i pozwoli na zachowanie w „elektronicznej kapsule pamięci” dziedzictwa kulturowego Kaszub. A powstałe cyfrowe archiwum umożliwi dostęp do kultury wszystkim tym, którzy nie mogą, z różnych przyczyn opuszczać domu. Zapraszamy do oglądania materiałów!