Zaproszenie na lutowe DKK dla Dorosłych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia J.   
środa, 31 stycznia 2018 00:00

Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych zaprasza na spotkanie 1.02. br., o godz. 16.00, które poświęcone będzie książkom: Najsztub i Sumińska o Polsce, strachu i kobietach w rozmowie z Ireną Stanisławską, wyd. Czarna Owca oraz Michała Rusinka Pypcie na języku, wyd. Znak.

Wstęp wolny, charakter otwarty, więc zapraszamy każdego, komu bliskie są rozmowy o książkach- wraz z dygresjami i czas spędzony wśród czytelników o różnych poglądach i zamiłowaniach literackich, czego dowodem są lektury zaproponowane do dyskusji.

 

 
Zimowa baśń w bibliotece! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jozefina O.   
poniedziałek, 29 stycznia 2018 14:48

Zapraszamy wszystkie dzieci na spektakl teatralny "Zimowa baśń" w wykonaniu Teatru Gargulec, który odbędzie się w środę 31 stycznia o godzinie 10.00.

 
W kręgu zdrowia i urody PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewelina M.   
czwartek, 25 stycznia 2018 12:41

Korzystając z efektów przeprowadzonych prac remontowych i pozyskanej w ten sposób nowej sali, przygotowaliśmy projekt "W kręgu kultury",  który stanowić będzie bogatą ofertę kulturalną dla czytelników. Jego inauguracja odbyła się 24 stycznia.

Biblioteki XXI wieku muszą przeobrażać się w centra życia społecznego i kulturalnego społeczności lokalnej.  Chcemy, żeby nasz biblioteka była miejscem spotkań, wymiany myśli, rozwoju i wypoczynku. Chcemy wychodzić naprzeciw potrzebom intelektualnym, kulturalnym i integracyjnym społeczności. Przygotowana oferta odpowie na nie. Projekt "W kręgu kultury" zakłada realizację cyklu spotkań w czterech dziedzinach, zwanych kręgami, w okresie od stycznia do maja 2018 roku. Pierwsze kręgi rozwijają już swoją działalność. Krąg literatury to przede wszystkim spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki, działających przy naszej bibliotece. Krąg teatru to działalność bibliotecznej grupy teatralnej "Errata", która, oprócz spotkań z poezją, szykuje się do premiery spektaklu charytatywnego. Krąg gier rozpoczął swoją działalność w grudniu i skupia zarówno młodszych, jak i starszych czytelników wokół gier planszowych ("Planszówkowa odskocznia" i "Rodzina się zgrywa!"). Kolejnym jest krąg "Zdrowia i urody", który rozpoczęliśmy wykładem o zdrowym odżywianiu. Swoisty dekalog tego tematu przedstawiła podczas środowego spotkania Ada Dubaniewicz - lekarz, dietetyk. Pojawiło się wiele interesujących faktów, które równocześnie obalały krążące mity dotyczące zasad żywienia. Zgromadzeni goście mieli okazje poznać rzetelne dane i zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia. Dowiedzieli się czego unikać, a na co zwracać szczególną uwagę. Każdy uczestnik zabrał ze sobą specjalnie przygotowaną na tę okazję zakładkę, która była podsumowaniem wykładu prelegentki.

Kolejne spotkanie z cyklu "Kręgu Zdrowia i Urody" zaplanowane jest na 21. lutego na godz. 17.00. Tym razem gościem biblioteki i czytelników będzie wizażystka - Martyna Plińska. Spotkanie będzie okazją do poznania kilku zasad związanych z wykonaniem makijażu, a służył temu będzie przygotowany pokaz.

Zachęcamy do korzystania z bogatej oferty skupionej wokół projektu "W kręgu kultury".

 
Rodzina się zgrywa! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Alicja S.   
środa, 24 stycznia 2018 16:11

Gry rodzinne, które odbyły się 20.01 zgromadziły dużą liczbę zainteresowanych pasjonatów gier : ponad 20 osób. Zabawę rozpoczęliśmy od wspólnej gry w opowiadanie wymyślonych historii za pomocą pięknie wymalowanych kart Kamishibai.  Potem graliśmy w Dooble, co przy tak licznej grupie, wywoływało mnóstwo emocji. Po jakimś czasie podzieliliśmy się na kilka grup i każda z nich wybrała w co chce grać. Niektóre dzieci, zwłaszcza te najmłodsze,  bawiły się naszymi bibliotecznymi klockami i interaktywnymi książkami. Gry, które cieszyły się największym zainteresowaniem wśród starszych graczy to:  5 sekund, Gra na emocjach, Fauna, Szalona Misja, Colt Express, Dobble, Dixit i Mistakos.
Następne spotkanie odbędzie się 3.02 o godzinie 14.00. Przypominamy, że w każdej chwili można dołączyć i nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wstęp jest wolny. Jeśli ktoś chciałby przynieść własną grę do pogrania, nic nie stoi na przeszkodzie :)
Zapraszamy serdecznie!

 
Zima w Klubie Małego Czytelnika PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia J.   
środa, 24 stycznia 2018 14:11

Na ostatnim styczniowym (23 i 24.01.) spotkaniu, zarówno Puchatki, jak i Tygryski, rozmawiały o zimie. W tematykę zajęć klubowiczów wprowadziły wiersze o tematyce zimowej. Wspólnej rozmowie o zimowym bałwanku i zabawach na sankach itd. Nie było końca. Każdy maluszek chciał podzielić się swoimi wrażeniami z jazdy sankami i z ulepionego bałwana. Niektórzy ulepili dużego bałwana, a niektórzy małego. zdarzyło się także, że ze względu na chorobę, nie było możliwości ulepienia bałwanka. Porozmawialiśmy także o bezpieczeństwie podczas zimy i zimowych zabaw.

Oprócz tradycyjnych zabaw, czyli Starego Niedźwiedzia, Kółka graniastego i oczywiście Koników :), pobawiliśmy się także w Bałwanki (choć mieliśmy trochę problemów z muzyką), ale maluszki świetnie sobie poradziły. Zabawa była bardzo udana.

U Tygrysków i Puchatków zadaniem manualnym było wykonanie zimowego krajobrazu przy użyciu różnych materiałów. Puchatki miały do dyspozycji watę i pastę do zębów, a Tygryski białą farbę. Wszystkie prace wyszły rewelacyjnie J. Można je oglądać w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. W grupie Tygrysków świętowaliśmy urodziny Ani i Zuzi. Solenizantom jeszcze raz składamy najszczersze życzenia pomyślności :).

Wszystkim bardzo dziękujemy za wspólną zabawę:)!

 

Galeria Puchatki

Galeria Tygryski

 

Na następne zajęcia obie grupy zapraszamy 13 lutego (wtorek) o godz. 11.00.

  • Prosimy o przyniesienie tego dnia ze sobą napojów, soczków dla maluszków oraz słodyczy do poczęstowania
  • Klubowicze obowiązkowo strój karnawałowy, rodzice mogą się przebrać, ale nie muszą :)

 

Wszystkich klubowiczów zapraszamy na:

31.01. o godz. 10.00 – spektakl „Baśń zimowa”

05.02. o godz. 14.00 – „W smerfowej wiosce” animacje dla dzieci z aktorami Teatru Maska

08.02. o godz. 11.00 – spektakl ‘Zaczarowany Medalion”.

 
Kolejne spotkanie Planszówkowej odskoczni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewelina M.   
wtorek, 23 stycznia 2018 00:00

19.01 po raz kolejny spotkała się grupa "Planszówkowa odskocznia", aby wspólnie spędzać czas przy grach. Zaczęliśmy niestandardowo, bo od gry, za pomocą której można wyćwiczyć pamięć i nie potrzeba do niej żadnej planszy ani kart, a nazywała się ona „Pojechałam/em do Afryki”. Tego dnia zgodnie z życzeniem graczy razem pograliśmy w grę "5 sekund", a potem zapoznaliśmy się z grą "Szalona Misja", która okazała się być niezwykle kreatywna, zarówno w formie jak i zasadach.  Tego dnia jeden z uczestników- Marcin, przyniósł ze sobą szachy i po podzieleniu się na grupy jedna para grała w szachy, a reszta uczestników  w Dooble. Dzień zakończyliśmy wspólną grą w snucie opowieści pt. Story Cubes. Przez okres ferii zimowych zajęcia będą odbywały się w zmienionych godzinach. Następne spotkanie odbędzie się 2.02  o godzinie 12.30 i będzie trwało do godziny  14

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 235

Kalendarz wydarzeń

luty 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
marzec 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Free template 'Colorfall' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!

feed-image Feed Entries