Kolejne zajęcia z cyklu "Bawmy się razem" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia J.   
piątek, 02 marca 2018 09:29

Kolejne zajęcia odbędą się 05 marca (poniedziałek) o godz. 10:00!

Wszystkich chętnych zapraszamy do Zakątka Wyobraźni!

 
Zabawa z czasem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jozefina O.   
czwartek, 01 marca 2018 09:55

Razem z Puchatkami i Tygryskami zmierzyliśmy się z czasem. Czas jest niesamowity albo okropny, jak mówi moja córeczka, bo cały czas biegnie, mija, nie zatrzymuje się nawet na bajkę, nie cofa się, nie przeskakuje ani nie przyśpiesza, nawet gdy czeka nas coś nieprzyjemnego. Czas odmierza zegar wybijając godziny, rytm dobowy tzn. dzień (czas zabawy) i noc (czas snu). Czas odmierza tydzień z jego siedmioma dniami, pory roku, które dzieci fantastycznie znają, wreszcie rok, bo tyle trzeba czekać na kolejne urodziny, i prezent, i tort. Puchatki opowiadały mi, co po kolei robią od momentu pobudki, do pójścia do łóżka wieczorem. Jakże im zazdroszczę! Oprócz przerw na posiłki (rano –śniadanie, w południe – obiad, wieczorem – kolacja) cały czas nieustannie się bawią. Zapomniałam jeszcze o czymś bardzo ważnym - pomiędzy obiadem a kolacją jest podwieczorek czyli ulubiony posiłek dzieci, na który składa się zawsze coś słodkiego. A Tygryski zaskoczyły mnie nie tylko doskonałą znajomością pór roku, czy dni tygodnia, które ćwiczyliśmy, ale wyobraźcie sobie, że doskonale znają nazwy dwunastu miesięcy! Brawo! Wszystkie dzieci nie miały żadnego problemu z oddzieleniem tego, co było wczoraj, przedwczoraj; tego co jest czyli dzisiaj oraz tego, co będzie czyli jutro. Fantastycznie przyporządkowywały te terminy do dni tygodnia! Kolejne brawa!

Oczywiście nie mogło zabraknąć zabawy  i śmiechu maluszków, który tak uwielbiam. Były koniki czy niedźwiedź, ale również zabawy do zimowych piosenek, zabawa z chustą w dni tygodnia i oczywiście Pan Tik Tak. Dużo biegania, śmiechu i radości.

A prace Puchatków i Tygrysków, które samodzielnie wykonali – proszę się tylko przyjrzeć – FANTASTYCZNE!

Dziękuję maluszkom za aktywność i cudownie spędzony czas.

Cóż, kolejne spotkanie minęło, ale czekam i zapraszam na następne:

Puchatki – 13 marca 2018, godzina 11.00

Tygryski – 14 marca 2018, godzina 11.00.

Galeria Puchatki

Galeria Tygryski

 
Zaproszenie na marcowe spotkanie DKK dla Dorosłych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia J.   
czwartek, 01 marca 2018 00:00

Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych zaprasza na spotkanie 1.03.br. o godz. 16.00, które poświęcone będzie książce Moniki Sznajderman pt. Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna.

Otwarty charakter klubu sprawia, że  każdy czytelnik jest zaproszony do dyskusji lub przysłuchiwaniu się jej.

 

 
Za nami premiera spektaklu "Na wodzie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewelina M.   
poniedziałek, 26 lutego 2018 11:16

 

Luty to miesiąc, który od kilku lat kojarzony jest z akcjami charytatywnymi, organizowanymi przez naszą bibliotekę. Międzynarodowy Dzień Chorego, który przypada w okolicach rocznicy śmierci naszego patrona - Aleksandra Majkowskiego - jest dla nas okazją do kontynuowania jego dzieła pomocy potrzebującym. Co roku organizowane przez nas przedsięwzięcia mają na celu wsparcie wejherowskiego Hospicjum Domowego p.w. św. Judy Tadeusza. Od kilku lat akcje przyjmują formę spektakli charytatywnych, do udziały w których zapraszamy osoby znane z życia publicznego Wejherowa i okolic. W tym roku było to przedstawienie "Na wodzie", odwołujące się do kultowego filmu polskiego "Rejs". Premiera odbyła się w miniony piątek, 23 lutego. Z uwagi na ogromne zainteresowanie, zorganizowaliśmy dwa pokazy spektaklu : o godz. 17.00 i 19.00. Na obydwu nasza biblioteczna sala teatralna wypełniona była do ostatniego miejsca. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów przekazany zostanie na wejherowskie hospicjum.

W spektaklu w reżyserii Eweliny Magdziarczyk-Plebanek udział wzięli : Bartosz Aleksandrowski, Katarzyna Ciesiołkiewicz, Bartłomiej Czyżewski, Rafał Dębski, Marcin Drewa, Jacek Gafka, Beata Gosz, Tomasz Groth, Bogusław Kaczmarek, Agnieszka Lakowska, Karol Miller, Monika Płomin,  Rafał Płotka, Karol Roda, Tobiasz Roda, Rafał Szlas, Bartłomiej Szreder, Aleksandra Ucińska-Makowska, Wioletta Urbańska, Kazimierz Wójcik i Piotr Zubowicz. Scenografię przygotowała Aleksandra Lis, a oprawę techniczną zapewnił Krzysztof Powałka. Dziękujemy całemu zespołowi za zaangażowanie, wielogodzinne próby, poświęcony czas i trud włożony w pracę nad rolą. Ten wyjątkowy rodzaj wolontariatu przełożył się na konkretną pomoc dla potrzebujących. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się na spędzenie tego wieczoru z nami, dorzucając w ten sposób swoją cegiełkę do tego charytatywnego przedsięwzięcia. Dziękujemy także Hospicjum Domowemu p.w. św. Judy Tadeusza za zaufanie i współpracę.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie spektaklem, podjęliśmy decyzję o jego kolejnych pokazach w najbliższy czwartek 1 marca o godz. 17.00 lub 19.00. W sprzedaży ostatnie bilety w cenie 20 zł.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z premiery spektaklu autorstwa Magdy Stankiewicz

 
O makijażu w kręgu zdrowia i urody PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewelina M.   
czwartek, 22 lutego 2018 11:22

21 lutego odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "W kręgu zdrowia i urody". Tym razem tematem spotkania był makijaż. Jego tajniki przybliżała wizażystka - Martyna Plińska.

Spotkanie przybrało formę pokazu : Pani Martyna wykonała makijaż dzienny jednej z uczestniczek. Była to okazja do przekazania praktycznych uwag i wielu cennych wskazówek. Okazało się, że ważny jest umiar oraz dobór wykorzystywanych kosmetyków do cery, czy koloru oczu. Wizażystka zostawiła wszystkim uczestniczkom specjalnie przygotowane notatki, które pozwolą na opanowanie kilku ważnych zasad.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie i wszystkie wskazówki.

Kolejnym tematem, jakiemu przyjrzymy się "W kręgu zdrowia i urody" będzie medycyna estetyczna. 14 marca o godz. 17.00 naszymi gośćmi będą Jolanta Hreczecha i Magdalena Skwarek - certyfikowani lekarze medycyny estetycznej. Zapraszamy!

 
Dobra zabawa i pomoc potrzebującym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewelina M.   
wtorek, 20 lutego 2018 09:02

Dobra rozrywka, powrót do klasyki kina polskiego, a przy tym pomoc potrzebującym? Takie nietypowe połączenie gwarantuje spektakl „Na wodzie”. Jest to kolejna odsłona corocznej akcji charytatywnej, organizowanej przez nas z  okazji Dnia Chorego. Tradycyjnie, całkowity dochód ze sprzedaży biletów przekazany zostanie na Hospicjum Domowe p.w. św. Judy Tadeusza w Wejherowie. Widzów czeka spora dawka humoru, scenariusz spektaklu oparty jest bowiem o kultowy film „Rejs”. A to nie koniec atrakcji! W doskonale znanych rolach inżyniera Mamonia, czy Sidorowskiego zobaczymy osoby znane z życia publicznego Wejherowa i okolic. Na jednej scenie wystąpią, zatem : radni, nauczyciele, chórzyści, czy sportowcy. Ta wybuchowa mieszanka osobowości gwarantuje świetną zabawę!
Zaplanowane są cztery spektakle : 23.02 o godz. 17.00 i 19.00 oraz 1.03 o godz. 17.00 i 19.00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w bibliotece. Trzeba się jednak spieszyć : zostały ostatnie miejsca.
Zachęcamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu teatralnym, które równocześnie oprócz wrażeń artystycznych, zapewni pomoc potrzebującym.

Zdjęcie autorstwa Henryka Połchowskiego pochodzi z próby spektaklu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 243

Kalendarz wydarzeń

kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
maj 2018
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Free template 'Colorfall' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!

feed-image Feed Entries