Zaproszenie na czerwcowe DKK dla Dorosłych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia J.   
wtorek, 06 czerwca 2017 00:00

Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych zaprasza 8 czerwca 2017 r. o godz. 16.00 na dyskusję  o książkach: Żeby nie było śladów Cezarego Łazarewicza ( nominowana do Nagrody im. R. Kapuścińskiego za reportaż literacki 2017) oraz Podkrzywdzie Andrzeja Muszyńskiego (nominowana do NL Gdynia w 2016 w dziedzinie proza).

Zapraszamy do udziału w  spotkaniu z ciekawą polską prozą oraz w aktywnej bądź biernej dyskusji z  realnym świecie ludzi czytających, dyskutujących i różniących się odbiorem i oceną czytanych książek.

 

 

 
Rodzinna Noc Bibliotek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewelina M.   
poniedziałek, 05 czerwca 2017 12:09

Każda okazja jest dobra do przypominania o korzyściach płynących z czytania książek, zwłaszcza małym dzieciom.Taki był też cel Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, która odbyła się w minioną sobotę pod hasłem "Czytanie porusza". W akcję, podobnie jak w ubiegłych latach, włączyła się nasza biblioteka, która do wspólnej czytelniczej zabawy zaprosiła całe rodziny.
Na sobotni wieczór budynek biblioteki przy ulicy Kaszubskiej zamienił się w Bajkolandię, do której przywędrowały postacie z różnych bajek. Między regałami można, więc było spotkać księżniczki, wróżki, księcia, czy Czerwonego Kapturka. Chętni czytelnicy mogli pomóc w poszukiwaniu Złotego Pióra, odebranego im przez złego czarnoksiężnika. Dzielni poszukiwacze musieli odwiedzić liczne bajkowe krainy, między innymi : Zaczarowany Las, w którym czekał złośliwy Chochlik, Wioskę Smerfów, w której zabłądziła Królewna Śnieżka, czy Podwodną Krainę, którą władała Królowa Morskich Fal.  Wszędzie czekały na nich liczne zadania, których rozwiązanie przybliżało do odnalezienia Złotego Pióra. Każdy, któremu się to udało otrzymał w podziękowaniu upominek, a wśród wszystkich graczy, na zakończenie zabawy, rozlosowane zostały nagrody główne.
Oprócz gry terenowej toczyły się także rozgrywki na x-boxie, czy w gry planszowe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się projekcja filmu „Stella Nostra” na podstawie jednej z serii książek „Biuro detektywistyczne Lessego i Mai”. Miłośnicy ich przygód mieli okazję zobaczyć filmowe wersje ulubionych bohaterów i poznać tajemnicę diamentu. Nie zabrakło też dodatkowych atrakcji, takich jak : flirt towarzyski z dziełami Leśmiana, czy rozgrywki w piłkarzyki. Biblioteczny wieczór, zgodnie z motywem przewodnim Bajkolandii, zwieńczyło wspólne czytanie utworu "Witajcie w naszej bajce" Jana Brzechwy. W całym wydarzeniu udział wzięło ponad sto osób.
Jak podkreślał Skarbnik Miasta Wejherowa – Arkadiusz Kraszkiewicz, który gościł u nas na sobotniej Nocy Bibliotek – mocną stroną tego wydarzenia był jego rodzinny charakter. Bibliotekarze przygotowali ofertę w taki sposób, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Wykonywanie wspólnych zadań literackich, muzycznych, czy teatralnych było okazją do świetnej zabawy i twórczego spędzenia sobotniego wieczoru w gronie rodziny. Współpraca między samymi dziećmi, czy dziećmi, a rodzicami była najlepszym dowodem na rodzinny klimat tego wyjątkowego, bajkowego spotkania. Dzięki niemu biblioteka tętniła życiem i w oczach zarówno młodszych, jak i starszych czytelników, stała się przyjaznym miejscem, a czytanie książek - atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego. Dziękujemy za wspólną zabawę!

 
Noc Bibliotek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof P.   
piątek, 02 czerwca 2017 15:18

 
Wakacje w bibliotece, zapisy od 05 czerwca! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia J.   
piątek, 02 czerwca 2017 10:03

 

 
Dzień Dziecka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof P.   
środa, 31 maja 2017 13:09

1 czerwca, godz. 12.15

Zapraszamy na spektakl "Morska przygoda"w wykonaniu teatru Urwis z Krakowa.
Wstęp wolny. Grupy zorganizowane obowiązują wcześniejsze zapisy w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży.
Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń!

 
Słoneczny Piknik Literacki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewelina M.   
poniedziałek, 29 maja 2017 13:26

W minioną sobotę zalana słońcem Jakubowa Polana przy osiedlu Fenikowskiego zamieniła się w bajkową krainę. Wszystko za sprawą Pikniku Literackiego "Wejherowo Czyta Dzieciom", który zorganizowaliśmy, włączając się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Spotkanie z całymi rodzinami licznie zgromadzonymi w tym malowniczym zakątku Wejherowa, rozpoczęliśmy od inscenizacji pt. "Poplątane bajki" w wykonaniu bibliotecznej grupy teatralnej "Errata" (z małą pomocą bibliotekarzy). Dzieci wybuchami śmiechu przywitały opowiadane przez pewną wesołą staruszkę bajki, w których losy Czerwonego Kapturka, czy Śnieżki splatały się w zabawnych sytuacjach.

Po inscenizacji przyszedł czas na głośną lekturę fragmentów wybranych bajek dla dzieci. Do mikrofonu ustawiła się długa kolejka chętnych, a wśród gości specjalnych znaleźli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji i Monika Kubisiak (autorka książki "Tajemnica grodu Wejhera" w stroju samego założyciela naszego miasta). Odczytane fragmenty były zachętą do lektury całej książki, a każdy kto włączył się w akcję otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek od biblioteki. Przez cały czas toczyły się także zabawy muzyczno-ruchowe oraz konkursy czytelnicze i plastyczne. Swoje stanowisko mieli także policjanci, którzy prezentowali małym czytelnikom radiowóz policyjny. Na zakończenie Pikniku odbyły się także pokazy teatrzyku Kamishibai.

Wszystkie atrakcje spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem całych rodzin. Dziękujemy za miłe przyjęcie i wspólną zabawę, a Radnemu Miasta Wejherowa - Mariuszowi Łupinie - za pomoc organizacyjną.

Do zobaczenia na Nocy Bibliotek, na której na małych czytelników czekać będą kolejne atrakcje!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 220

Kalendarz wydarzeń

wrzesień 2017
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
październik 2017
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Free template 'Colorfall' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!

feed-image Feed Entries