Zmiany w organizacji pracy biblioteki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia J.   
środa, 23 sierpnia 2017 10:47

 

 

W PONIEDZIAŁEK

04 WRZEŚNIA

BIBLIOTEKA BĘDZIE CZYNNA

DO GODZINY 13.45.

 

Za utrudnienia przepraszamy.

 
Wakacyjne spotkanie DKK dla Młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewelina M.   
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:13

 
Podsumowanie zajęć "Angielski na wesoło" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewelina M.   
czwartek, 17 sierpnia 2017 06:44

11 sierpnia pożegnaliśmy ostatnich uczestników zajęć bibliotecznych z cyklu „Angielski na wesoło”. Przez dwa tygodnie najstarsza grupa wiekowa spędzała czas na językowej frajdzie, zawarły się nowe znajomości i zetknęliśmy się z ciekawymi zagadnieniami. Podobnie jak w dwóch poprzednich grupach, i tym razem dzieci mnóstwo się bawiły i śmiały. Poznały kilka związanych z wakacyjnym wypoczynkiem zwrotów i słówek, które dopasowywały wspólnie z ich znaczeniami angielskimi lub polskimi. Poznały, czym są rzeczowniki złożone – compound nouns – na przykładzie kilku i dopasowywały ich części składowe ze sobą.  Konkurowały ze sobą w grupach np. bawiąc się w kalambury czy wspólnie poszukując jak największej ilości nazw zawodów w języku angielskim. Pobudzały swoją kreatywność tworząc rozmaite 'word chains' oraz zapoznały się z wybranymi idiomami/powiedzeniami i ich znaczeniem. Zetknęły się z próbą samodzielnego tłumaczenia fragmentów zdań lub idiomów, co przyniosło sporo śmiechu i zabawnych skojarzeń. Zmierzyły się z zadaniem zapamiętania danych idiomów/powiedzeń wraz z ich prawidłowym, a nie tylko dosłownym tłumaczeniem, co wcale nie okazało się takie proste – jednak wspólnie udało się to wykonać prawie zupełnie dobrze. Uczestnicy poznali lub przypomnieli sobie znaki rozpoznawcze, główne punty turystyczne, flagi, symbole czy związane z krajami anglojęzycznymi święta narodowe. Podczas wspólnych zabaw – wszystkich z wykorzystaniem angielskiego - królował podobny do „Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy!” 'spider', rekin – 'shark', 'Simon says…' i gra w kolory z użyciem kolorowej chusty. Dzieci spróbowały też współpracować, balansując na chuście piłką. Spędzony wspólnie czas zdawał się płynąć błyskawicznie. Minął jednak przyjemnie i z uśmiechami na twarzach. Z tej racji nasuwał się jeden wniosek – wszyscy byli zadowoleni i z chęcią przychodzili na wspólne spotkania :) Uczestnikom wszystkich trzech cykli spotkań „Angielskiego na wesoło” personel biblioteki wraz z prowadzącą spotkania dziękują za udział we wspólnej zabawie i życzy udanej i bezpiecznej reszty wakacji i mamy nadzieję, że poruszane wspólnie zagadnienia będą chociażby częściowo zapamiętane i przyniosą Wam mnóstwo korzyści, zachęcamy też do dalszej przygody z biblioteką i książkami!

Również 11 sierpnia odbyło się ostatnie wspólne spotkanie z chętnymi dziećmi w parku im. A. Majkowskiego. Było ono najbardziej liczne, a żegnając się wszyscy żałowali, że to już koniec. Dopisała nam pogoda, co bardzo sprzyjało wspólnym zabawom na powietrzu. Chociaż nie zawsze, kiedy się spotykaliśmy była ona tak piękna, to nigdy nie opuszczał nas bardzo wesoły nastrój i chęci na zabawę. Zarówno stali bywalcy tej atrakcji pod Pałacem Przebendowskich, jak i ci, którzy dołączyli w ostatnim tygodniu, spędzili czas bardzo miło na wspólnej grze w piłkę, w kolory, 'głupiego Jasia', męczących lecz bardzo zażartych i wyczekiwanych wyścigach lub gonitwach, turlaniu z górki czy zabawach z chustą. Towarzyszyły nam też inne zabawy. Z naszych spotkań zadowoleni były nie tylko dzieci, ale również ich rodzice czy inni członkowie rodzin, którzy często nam towarzyszyli lub spacerowali niedaleko nas w parku. Także sami uczestnicy jak się okazywało stanowili rodziny, były więc to nie tylko okazje do zabaw z rówieśnikami, ale też do spędzenia miło czasu z kuzynostwem czy rodzeństwem. Każdemu z osobna dziękujemy za obecność i goszczący na twarzy uśmiech! Życzymy jeszcze więcej dobrze spędzanego czasu na zewnątrz na wakacje jak i na cały rok :)

Anna Stenka

 
Ruszają zapisy do grupy "Puchatków"Klubu Małego Czytelnika PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia J.   
poniedziałek, 14 sierpnia 2017 10:44

Zapraszamy na zapisy do grupy „Puchatków” Klubu Małego Czytelnika

(Zapisy od 14 sierpnia br.)

Ze względu na duże zainteresowanie zajęciami utworzyliśmy dwie grupy Klubu Małego Czytelnika:

I grupa „Tygryski” (grupa z poprzedniej edycji zajęć Klubu Małego Czytelnika. Lista jest zamknięta). Zajęcia będą się odbywać tak jak ostatnio, czyli w drugą i czwartą środę miesiąca o godzinie 11.00

II grupa „Puchatki” ( grupa nowych adeptów klubu, do której otwieramy zapisy). Spotkania będą się odbywać

drugi i czwarty wtorek miesiąca o godzinie 11.00.

Zapisy do grupy „Puchatków” (grupa wiekowa od 2 do 4 lat) rozpoczną się 4 sierpnia w Wypożyczani dla Dzieci i Młodzieży wyłącznie osobiście. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Kilka słów o Klubie Małego Czytelnika.

Klub Małego Czytelnika jest jedną z ofert edukacyjno-zabawowych biblioteki. Zajęcia rozpoczynają się od przeczytania książeczki związanej z tematyką spotkania, następnie mają miejsce różne zabawy ruchowe (zazwyczaj przy użyciu chusty animacyjnej), podczas której radość dzieci jest oczywista. Ostatnią częścią zajęć jest praca manualna.

Ponadto na zakończenie zajęć każdy z maluszków otrzymuje naklejkę za uczestnictwo w zajęciach, którą następnie wkleja do własnych dzienniczków. Imienne dzienniczki uczestnicy otrzymują podczas pierwszych zajęć.

Pod koniec sierpnia na stronie biblioteki pojawi się informacja dotycząca spotkania organizacyjnego dla opiekunów.

 
Nowości na bibliotecznych półkach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia J.   
piątek, 11 sierpnia 2017 10:02

 

 

 

Na bibliotecznych półkach pojawiły się nowości książkowe

zakupione ze środków Biblioteki Narodowej

w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zapraszamy do czytania.

 


 
Zmiany w organizacji pracy biblioteki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia J.   
wtorek, 08 sierpnia 2017 10:35

Dnia 14 sierpnia br. Czytelnia Naukowa będzie nieczynna.


Ze zbiorów Czytelni Naukowej można skorzystać w poniedziałek, ale w pomieszczeniu Czytelni Czasopism.

Warunkiem jest złożenie zapotrzebowania na konkretne tytuły, do piątku, do godziny 17:00.

Zamówienia można składać bezpośrednio w Czytelni

oraz drogą mailową na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,

a także telefonicznie (677-65-76).

 

Za utrudnienia przepraszamy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 226

Kalendarz wydarzeń

listopad 2017
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
grudzień 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Free template 'Colorfall' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!

feed-image Feed Entries