Wakacyjne potyczki drużynowe wciąż trwają... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia J.   
poniedziałek, 10 lipca 2017 14:01

W piątek (07 lipca) zakończyliśmy kolejny tydzień wakacyjnej rywalizacji drużynowej pod nazwą Tydzień amerykański. W poniedziałkowy poranek wszystkie dzieci i nie tylko (dorosłych również) rozbawili aktorzy z  Teatru Blaszany Bębenek w spektaklu „Kot w butach”. Było tak zabawnie, że widzowie śmiali się bez przerwy :-). Po przedstawieniu uczestnicy zajęć poznali, a niektórzy przypomnieli sobie państwa leżące na obu kontynentach amerykańskich. Usłyszeli także informację na temat tańca współczesnego i mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych. Pierwszym punktowanym zadaniem Drużyn w tym tygodniu było stworzenie układu tanecznego, choreografii do współczesnego utworu – a był to przebój Shakiry „Waka waka” :-). Układy taneczne wyszły rewelacyjnie, a Drużyny świetnie się bawiły. Najwięcej punktów w tej konkurencji zdobyła Drużyna Norwegii, w której także chłopców udało się zmobilizować do tańca :-). Zabawa była super. We wtorek każda Drużyna przygotowała plakat o państwie, którego nazwę nosi grupa. Dzieciaki od razu odgadły, z jakimi miejscami, potrawami, ciekawostkami kojarzą się, są związane dane państwa. Wykonanie plakatów zajęło Drużynom wiele czasu, ale warto było, bowiem prace wyszły fantastycznie :-). Nie zabrakło włoskich makaronów i Koloseum, egipskich piramid i drzew palmowych, norweskich fiordów i łososi czy reniferów, a nawet Mexico City i meksykańskich mariachi. Następnego dnia Drużyny rywalizowały ze sobą w „Kasdepkowych zmaganiach”, czyli quizie wiedzy o zasadach dobrego wychowania w oparciu o książki Grzegorza Kasdepke. Zadanie okazało się niezbyt trudne, bowiem Drużyny nie miały zbytnich problemów z rozwiązaniem quizu. Uczestnicy zajęć wiedzą m. in., jak należy zachować się w poszczególnych sytuacjach, co im wolno, a co nie. A także co to jest savoir-vivre oraz to, gdzie można używać telefonu, a gdzie jest jego zakaz. Jak należy zachowywać się podczas przedstawienia w teatrze, a nawet na lekcjach w szkole :-).

 

Oczywiście podczas drugiego tygodnia zajęć nie zapomnieliśmy o zabawach integracyjnych, które są wprost wyczekiwane przez naszych czytelników. Nie zabrakło tak bardzo lubianego przez dzieci Rekina oraz Rybki i rybaka, w której dla podniesienia poprzeczki zwiększyliśmy liczbę rybek :-). Prócz zabaw ruchowych pojawiła się zabawa z pudełkiem pełnym różnych śmiesznych poleceń do wykonania przez osobę, która złapała pudełko. Towarzyszyło przy tym bardzo dużo śmiechu :-)

Drużyny wykonały rekwizyty do przedstawień Teatrzyku Cieni, a przez cały tydzień każda z Drużyn ćwiczyła swoje przedstawienie, które rodzice i inni zaproszeni przez dzieci goście będą mogli zobaczyć w dniu zakończenia zajęć wakacyjnych czyli 14 lipca.

Zdjęcia

 
Praca PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof P.   
poniedziałek, 10 lipca 2017 13:46

Zatrudnimy bibliotekarza. Szczegóły w ogłoszeniu.

Ogłoszenie

 
Zapraszamy na wystawę. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof P.   
poniedziałek, 10 lipca 2017 13:33

 
"Angielski na wesoło" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof P.   
poniedziałek, 10 lipca 2017 07:13

Za nami pierwszy tydzień wakacyjnych zajęć dla dzieci pod hasłem „Język angielski na wesoło”. Wspólna zabawa wzbudziła entuzjazm i uśmiech na twarzach dzieci. Podczas spotkań, ich uczestnicy wykorzystują wspólną zabawę do nauki nowych pojęć z języka angielskiego, równocześnie poznając swoich rówieśników.

Pierwsze dni wspólnych spotkań pełne były zabaw i opowieści, dzięki którym lepiej się poznaliśmy. Używaliśmy angielskich sformułowań do przestawiania się i opowiedzenia czegoś o sobie, a także do krótkiego określania, co chcielibyśmy zrobić w wakacje. Dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach, m. in. „Chinese whispers’, „Guess who is it?” czy „Hangman”, układały poznane słówka z rozsypanek literowych i pracowały w grupach odgadując nowe sformułowania w kalamburach po angielsku. Poprzez zabawę  uczyły się wymowy, pisowni i wykorzystania słownictwa, poznawały również kulturę, narodowe święta, symbolikę czy charakterystyczne miejsca związane z krajami anglojęzycznymi. Spróbowały również swoich sił w tłumaczeniu i rozumieniu tekstu piosenki związanej z przypadającym w okresie naszych zajęć amerykańskim Dniem Niepodległości. Wykorzystywały słowniki angielsko-polskie i zapoznawały się z ich użyciem. Sprawdzana była także ich umiejętność koncentracji, kojarzenia poznanego materiału, zapamiętywania informacji, które wielokrotnie powtarzaliśmy dla lepszego utrwalenia – dzieci m.in.: dopasowywały omawiane słownictwo czy symbole do odpowiednich krajów (USA, Anglia, Szkocja, Irlandia, Walia), sprawdzaliśmy czy pamiętają nowe słówka.

Panowała przyjazna atmosfera, prowadząca zajęcia pomagała każdemu dziecku sygnalizującemu trudności z porozumiewaniem się lub uczestnictwem w zabawie. Nasze spotkania pełne były śmiechu, pobudziły też do wakacyjnej pracy szare komórki i pozwoliły dzieciom na przyjemne i pożyteczne spędzenie czasu.

 
Lato w Bibliotece PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof P.   
wtorek, 04 lipca 2017 12:19

 
Pierwszy tydzień wakacji w bibliotece za nami! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia J.   
piątek, 30 czerwca 2017 14:07

Dzisiaj zakończyliśmy pierwszy tydzień zajęć cyklu wakacyjnych spotkań pod hasłem „Poznajemy świat z Grzegorzem Kasdepke” z okazji 45-tych urodzin pisarza. Wakacyjny Turniej Drużyn stał się tradycją w naszej bibliotece. Dzieci przy tej formie spotkań świetnie się bawią i uczą się zdrowej rywalizacji oraz współpracy w grupach. Nazwy rywalizujących ze sobą drużyn to: Drużyna Egiptu, Drużyna Norwegii, Drużyna Meksyku i Drużyna Włoch. Wszystkie te tytuły zostały zaczerpnięte z książek Grzegorza Kasdepke dotyczących różnych państw.

Pierwszym zadaniem konkursowym drużyn było wykonanie logo i przygotowanie okrzyku bojowego, które ocenione zostały przez drużyny przeciwne. W tej rywalizacji zwycięstwo odniosła Drużyna Norwegii. Następnego dnia uczestnicy wakacyjnych zajęć i nie tylko, wzięli udział w zabawie plenerowej w bibliotecznym ogrodzie. Pogoda bardzo dopisała, a dzieci bawiły się fantastycznie. Panie animatorki wzbudzały ogrom śmiechu na twarzach uczestników. Dzięki różnorodnym zabawom dzieci pozytywnie spożytkowały swoją energię :-). Na kolejnych zajęciach wszystkie drużyny poznały podstawowe elementy jednego z wielu tańców europejskich – walca wiedeńskiego. Każda z grup prezentowała kroki, których się nauczyła, co było kolejnym punktowanym zadaniem. Pokaz tańca najlepiej udał się Drużynie Norwegii i Drużynie Meksyku, które zdobyły największą liczbę punktów. Następnie Drużyny miały za zadanie zaprojektować i stworzyć strój miss/mistera Europy. Było to o tyle trudniejsze, że stroje miały zawierać barwy narodowe wybranych przez grupę państw kontynentu europejskiego. Jury najwięcej punktów przyznało Drużynie Norwegii, która bardzo pięknie wykonała strój w barwach narodowych Francji. Pokaz mody wyszedł fantastycznie, a pomysłowość i kreatywność uczestników była super :-). Ostatnim punktowanym zadaniem był turniej wiedzy o związkach frazeologicznych w oparciu o książki Grzegorza Kasdepke. Drużyny poradziły sobie rewelacyjnie. A najlepsza w tej konkurencji była Drużyna Egiptu, zdobywając największą liczbę punktów.

Podczas tego tygodnia dzieci wysłuchały także króciutkich fragmentów książki Grzegorza Kasdepke, poznając tym samym przygody kilku małych przyjaciół wyruszających z piaskownicy w podróż po różnych krajach. Każda z drużyn przygotuje grupową inscenizację wylosowanego opowiadania w formie Teatrzyku Cieni. Przyszły tydzień zapowiada się bardzo atrakcyjnie i kreatywnie! :-)

Na spotkaniach w bibliotece nie zabrakło także przeróżnych zabaw integracyjnych! Były zabawy muzyczne z chustą animacyjną, zabawa z balonami, zabawy ruchowe, m.in.: „tańczymy labada”, a nawet „chodzi lisek”. Nie obeszło się również bez głuchego telefonu, który zawsze wywołuje salwy szczerego uśmiechu u dzieci, jak i organizatorów zajęć :-).

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 215

Kalendarz wydarzeń

lipiec 2017
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
sierpień 2017
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Free template 'Colorfall' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!

feed-image Feed Entries