Pierwszy tydzień wakacji w bibliotece za nami! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia J.

Dzisiaj zakończyliśmy pierwszy tydzień zajęć cyklu wakacyjnych spotkań pod hasłem „Poznajemy świat z Grzegorzem Kasdepke” z okazji 45-tych urodzin pisarza. Wakacyjny Turniej Drużyn stał się tradycją w naszej bibliotece. Dzieci przy tej formie spotkań świetnie się bawią i uczą się zdrowej rywalizacji oraz współpracy w grupach. Nazwy rywalizujących ze sobą drużyn to: Drużyna Egiptu, Drużyna Norwegii, Drużyna Meksyku i Drużyna Włoch. Wszystkie te tytuły zostały zaczerpnięte z książek Grzegorza Kasdepke dotyczących różnych państw.

Pierwszym zadaniem konkursowym drużyn było wykonanie logo i przygotowanie okrzyku bojowego, które ocenione zostały przez drużyny przeciwne. W tej rywalizacji zwycięstwo odniosła Drużyna Norwegii. Następnego dnia uczestnicy wakacyjnych zajęć i nie tylko, wzięli udział w zabawie plenerowej w bibliotecznym ogrodzie. Pogoda bardzo dopisała, a dzieci bawiły się fantastycznie. Panie animatorki wzbudzały ogrom śmiechu na twarzach uczestników. Dzięki różnorodnym zabawom dzieci pozytywnie spożytkowały swoją energię :-). Na kolejnych zajęciach wszystkie drużyny poznały podstawowe elementy jednego z wielu tańców europejskich – walca wiedeńskiego. Każda z grup prezentowała kroki, których się nauczyła, co było kolejnym punktowanym zadaniem. Pokaz tańca najlepiej udał się Drużynie Norwegii i Drużynie Meksyku, które zdobyły największą liczbę punktów. Następnie Drużyny miały za zadanie zaprojektować i stworzyć strój miss/mistera Europy. Było to o tyle trudniejsze, że stroje miały zawierać barwy narodowe wybranych przez grupę państw kontynentu europejskiego. Jury najwięcej punktów przyznało Drużynie Norwegii, która bardzo pięknie wykonała strój w barwach narodowych Francji. Pokaz mody wyszedł fantastycznie, a pomysłowość i kreatywność uczestników była super :-). Ostatnim punktowanym zadaniem był turniej wiedzy o związkach frazeologicznych w oparciu o książki Grzegorza Kasdepke. Drużyny poradziły sobie rewelacyjnie. A najlepsza w tej konkurencji była Drużyna Egiptu, zdobywając największą liczbę punktów.

Podczas tego tygodnia dzieci wysłuchały także króciutkich fragmentów książki Grzegorza Kasdepke, poznając tym samym przygody kilku małych przyjaciół wyruszających z piaskownicy w podróż po różnych krajach. Każda z drużyn przygotuje grupową inscenizację wylosowanego opowiadania w formie Teatrzyku Cieni. Przyszły tydzień zapowiada się bardzo atrakcyjnie i kreatywnie! :-)

Na spotkaniach w bibliotece nie zabrakło także przeróżnych zabaw integracyjnych! Były zabawy muzyczne z chustą animacyjną, zabawa z balonami, zabawy ruchowe, m.in.: „tańczymy labada”, a nawet „chodzi lisek”. Nie obeszło się również bez głuchego telefonu, który zawsze wywołuje salwy szczerego uśmiechu u dzieci, jak i organizatorów zajęć :-).

Poprawiony: czwartek, 20 lipca 2017 09:08

listopad 2017
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
grudzień 2017
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Free template 'Colorfall' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!