Wakacyjne potyczki drużynowe wciąż trwają... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia J.

W piątek (07 lipca) zakończyliśmy kolejny tydzień wakacyjnej rywalizacji drużynowej pod nazwą Tydzień amerykański. W poniedziałkowy poranek wszystkie dzieci i nie tylko (dorosłych również) rozbawili aktorzy z  Teatru Blaszany Bębenek w spektaklu „Kot w butach”. Było tak zabawnie, że widzowie śmiali się bez przerwy :-). Po przedstawieniu uczestnicy zajęć poznali, a niektórzy przypomnieli sobie państwa leżące na obu kontynentach amerykańskich. Usłyszeli także informację na temat tańca współczesnego i mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych. Pierwszym punktowanym zadaniem Drużyn w tym tygodniu było stworzenie układu tanecznego, choreografii do współczesnego utworu – a był to przebój Shakiry „Waka waka” :-). Układy taneczne wyszły rewelacyjnie, a Drużyny świetnie się bawiły. Najwięcej punktów w tej konkurencji zdobyła Drużyna Norwegii, w której także chłopców udało się zmobilizować do tańca :-). Zabawa była super. We wtorek każda Drużyna przygotowała plakat o państwie, którego nazwę nosi grupa. Dzieciaki od razu odgadły, z jakimi miejscami, potrawami, ciekawostkami kojarzą się, są związane dane państwa. Wykonanie plakatów zajęło Drużynom wiele czasu, ale warto było, bowiem prace wyszły fantastycznie :-). Nie zabrakło włoskich makaronów i Koloseum, egipskich piramid i drzew palmowych, norweskich fiordów i łososi czy reniferów, a nawet Mexico City i meksykańskich mariachi. Następnego dnia Drużyny rywalizowały ze sobą w „Kasdepkowych zmaganiach”, czyli quizie wiedzy o zasadach dobrego wychowania w oparciu o książki Grzegorza Kasdepke. Zadanie okazało się niezbyt trudne, bowiem Drużyny nie miały zbytnich problemów z rozwiązaniem quizu. Uczestnicy zajęć wiedzą m. in., jak należy zachować się w poszczególnych sytuacjach, co im wolno, a co nie. A także co to jest savoir-vivre oraz to, gdzie można używać telefonu, a gdzie jest jego zakaz. Jak należy zachowywać się podczas przedstawienia w teatrze, a nawet na lekcjach w szkole :-).

Oczywiście podczas drugiego tygodnia zajęć nie zapomnieliśmy o zabawach integracyjnych, które są wprost wyczekiwane przez naszych czytelników. Nie zabrakło tak bardzo lubianego przez dzieci Rekina oraz Rybki i rybaka, w której dla podniesienia poprzeczki zwiększyliśmy liczbę rybek :-). Prócz zabaw ruchowych pojawiła się zabawa z pudełkiem pełnym różnych śmiesznych poleceń do wykonania przez osobę, która złapała pudełko. Towarzyszyło przy tym bardzo dużo śmiechu :-)

Drużyny wykonały rekwizyty do przedstawień Teatrzyku Cieni, a przez cały tydzień każda z Drużyn ćwiczyła swoje przedstawienie, które rodzice i inni zaproszeni przez dzieci goście będą mogli zobaczyć w dniu zakończenia zajęć wakacyjnych czyli 14 lipca.

Poprawiony: czwartek, 20 lipca 2017 09:06

sierpień 2017
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
wrzesień 2017
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Free template 'Colorfall' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!