Zakończenie XI Powiatowego Konkursu Czytelniczego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewelina M.

Podobnie jak wiele innych bibliotek w kraju rozpoczęliśmy obchody tegorocznego Tygodnia Bibliotek. 8 maja gościliśmy znaczne grono młodych sympatyków książki, biblioteki i czytelnictwa. Przede wszystkim nagrodziliśmy wyróżniających się czytelników Wypożyczalni dla Dzieci. Osoby, które wypożyczyły najwięcej książek w minionym roku otrzymały tytuł Mistrza Czytelnictwa Wypożyczalni dla Dzieci, pamiątkowe dyplomy oraz gry planszowe.
Przy tej samej okazji odbyło się także uroczyste zakończenie XI Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Polska Niepodległa”. W tym roku konkurs tradycyjnie składał się z trzech modułów:
I moduł – konkurs rysunkowy „Niepodległość w oczach dziecka” skierowany do dzieci z przedszkoli i klas 0-3 szkół podstawowych na terenie powiatu wejherowskiego.
II moduł -  konkurs na przygotowanie gry planszowej inspirowanej odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku dla uczniów klas IV-VI ze szkół podstawowych z terenu powiatu wejherowskiego.
III moduł – konkurs na nagranie wywiadu z Józefem Piłsudskim, którego adresatami  są uczniowie klas VII szkół podstawowych oraz klas II i III szkół gimnazjalnych z terenu powiatu wejherowskiego.
Celem konkursu było włączenie się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, popularyzacja biblioteki, książek i czytelnictwa w środowisku lokalnym, rozwijanie u dzieci pasji czytania i zainteresowania literaturą, odkrywanie talentów plastycznych, rozwijanie i kształtowanie wrażliwości artystycznej dzieci, inwencji, wyobraźni i pasji poprzez własną aktywność twórczą oraz wdrażanie do korzystania z różnorodnych źródeł informacji.
W czasie spotkania  przedstawione efekty  pracy i wiedzy wszystkich uczestników konkursu. Wręczono nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy laureatom.
Na bibliotecznej scenie wystąpił zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie pod kierunkiem pani Aleksandry Ucińskiej-Makowskiej, w składzie: Dominika Gac, Amelia Wilkowska, Paulina Dopka, Wiktoria Klanczkowska, Oktawia Tusien, Oliwia Walasiewicz i Nadia Stain. Uczniowie zaprezentowali spektakl „Poplątane bajki”. Obejrzeliśmy także nagranie wywiadu z Józefem Piłsudskim autorstwa uczniowie kl. II A z Gimnazjum  im. Adama Loreta w Łęczycach, które w sposób współczesny i z humorem przybliżyło postać Józefa Piłsudskiego.
Prace plastyczne  można oglądać na wystawie udostępnionej na parterze budynku  MBP przy ulicy Kaszubskiej 14. Wystawa prac to prawdziwa szansa dla każdego kto zmierzył się z konkursem i jak się okazało w czasie rozmów niełatwym tematem.
Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za udział w nich, a laureatom serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia ze spotkania.

Poprawiony: środa, 09 maja 2018 07:27

maj 2018
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
czerwiec 2018
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Free template 'Colorfall' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!