Wypożyczalnia dla Dorosłych będzie nieczynna w dniach 26.11. - 14.12.

Opis projektu

Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie wybiera różnorodne formy popularyzacji czytelnictwa. Jedną z nich jest działalność związana z przedstawieniami teatralnymi. Ukierunkowana początkowo na dzieci i młodzież praca na bibliotecznej scenie, w ciągu ostatnich lat rozrosła się do jednego z ważniejszych elementów działalności wejherowskiej książnicy. „Wieczór z Fredrą” z udziałem znanych osobistości z powiatu wejherowskiego spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem i przyczynił się do niewątpliwego sukcesu akcji charytatywnej, w ramach której był organizowany.

Zastanawialiśmy się w jaki sposób zachować efekty pracy całego zespołu. Dzięki zaangażowanemu w całe przedsięwzięcie Grzegorzowi Śpiewakowskiemu, powstało nagranie spektaklu. Postanowiliśmy wykorzystać je i stworzyć projekt „Biblioteczna e-scena”. Dzięki niemu dokumentowana będzie biblioteczna działalność teatralna.

Projekt ma na celu utrwalenie w formie materiałów wideo przedstawień teatralnych realizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie oraz ich umieszczenie na stronie internetowej biblioteki. Pozwoli to na zachowanie efektów licznych przedsięwzięć scenicznych oraz umożliwi zapoznanie się z nimi szerokiemu gronu odbiorców, bez ograniczeń czasowych i terytorialnych.

Czas realizacji projektu: od lutego 2012 roku