A- A A+
    poniedziałek 8:00 - 15:00
Wypożyczalnia dla Dorosłych (58) 677 65 74 wtorek - piątek 10:00 - 18:00
Wypożyczalnia dla Dzieci (58) 677 65 75 sobota w wakacje nieczynne

Wejherowskie Centrum Kultury

Repertuar WCK na październik.

Spektakl MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ
Teatr Oko 02.10/ czw. / godz. 8.45, 11.15, 19.00 / Sala Główna Bilety: 10 zł normalny, 8 zł ulgowy
W Filharmonii Kaszubskiej będziemy gościć ponownie Teatr Oko, który wystąpi ze swoim autorskim spektaklem „Moralność Pani Dulskiej”. Grupa teatralna wywodząca się z Teatru Eksperyment pod kierownictwem Wojciecha Rybakowskiego przedstawi klasyczną wersję dramatu Gabrieli Zapolskiej. Premiera odbyła się w w czerwcu tego roku, zyskując ogromne uznanie i aplauz publiczności. Wydany w roku 1907 dramat z pewnością nie traci dziś na swojej aktualności. Aktorzy Teatru Oko wprowadzą nas w zakłamany świat dwulicowej Anieli, która zrobi wszystko, aby wypaść przed nami jak najlepiej. Nasi widzowie będą mogli przekonać się jak bardzo pozory mogą mylić… .

Impreza plenerowa III FESTIWAL PRZYGODY WANOGA 02-05.10. / czw.-niedz. /
WCK Festiwal Przygody “WANOGA” to jedyna tego typu impreza odbywająca się jesienią w północnej Polsce. Program festiwalu obejmuje pokazy filmów, slajdów, fotografii z podróży po świecie, a także liczne imprezy plenerowe. Impreza ma być inspiracją do pogłębienia wiedzy krajoznawczej, a także rozbudzenia zainteresowania walorami turystycznymi świata i regionu pomorskiego. 3. Festiwal Przygody WANOGA rozpocznie się od dwóch bezpłatnych bloków szkolnych, skierowanych do dzieci i młodzieży z regionu Pomorza. Wśród gości tegorocznego festiwalu znajdą się m.in.: Robert Makłowicz, który podzieli się wrażeniami ze swoich podróży kulinarnych, Krzysztof Wielicki – najwybitniejszy polski himalaista, Krzysztof Starnawski, z którym poznamy tajniki eksploracji jaskiń świata, a także Michał Kochańczyk – kultowa postać w świecie polskich globtroterów. Będą wśród nich także wyczynowi eksploratorzy, jak i autostopowicze, himalaiści i zwyczajni wędrowcy, odkrywcy i podróżnicy, grotołazi i żeglarze. Jednym słowem Ci wszyscy, dla których podróżowanie – bardziej niż celem samym w sobie – jest pasją i sposobem na doświadczanie życia.

Koncert CAMERATA MUSICALE CHÓR MUZYCZNY SCENY GDAŃSK CAPELLA GEDANENSIS 10.10 / pt. / godz. 19.00 /
Sala Główna Bilety: 10zł
Koncert podzielony jest na dwie części. W pierwszej zostanie wykonany utwór „To the Mothers in Brazil: Salve Regina” Larsa Janssona oraz „Ubi Caritas” Oli Gjeilo w wykonaniu chóru Camerata Musicale wraz z Chórem Sceny Muzycznej Gdańsk, fortepian – Artur Sychowski. Usłyszymy także instrumentalną wersję Czterech Pór Roku: I koncert skrzypcowy E-dur „Wiosna”, I koncert skrzypcowy g-moll „Lato”, a także suitę „Don Kichot” autorstwa G. P. Telemanna, w wykonaniu Cappelli Gedanensis. W drugiej części zostanie przedstawiona msza symfoniczna – Sunrise MassOli Gjeilo w wykonaniu chóru Camerata Musicale, Chóru Sceny Muzycznej Gdańsk wraz z Cappellą Gedanensis. Serdecznie zapraszamy.

Koncert FESTIWAL TWÓRCZOŚCI WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO "Wojciech Młynarski przedstawia" - koncert Agnieszki Wilczyńskiej promujący jej najnowszą płytę "Tutaj mieszkam" 11.10 / sb. / godz. 19.00/ Sala Główna Bilety: 35zł normalny, 30zł ulgowy.
Jedyny w swoim rodzaju koncert w Filharmonii Kaszubskiej odbywający się w ramach II Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego. Na scenie Wejherowskiego Centrum Kultury zostanie przedstawiona najnowsza płyta Agnieszki Wilczyńskiej "Tutaj mieszkam" z premierowymi piosenkami Mistrza. W wydarzeniu weźmie udział wybitny polski pianista jazzowy Andrzej Jagodziński, a utwory, które usłyszymy będą piosenkami napisanymi specjalnie na tę okoliczność. Jest to niepowtarzalna szansa na zapoznanie się z niezwykłym dorobkiem artystycznym sławnego poety, reżysera i satyryka, uznawanego dziś za twórcę nowej formy artystycznej, tzw. felietonów śpiewanych.

PORANKI MUZYCZNE DLA DZIECI Fuga, toccata i fantastyczny świat Bacha, bali i tańców pałacowych 12.10 / niedz. / godz. 11.00 / Sala Główna Bilety: 7 zł
Jest to nasze drugie spotkanie z cyklu Poranki Muzyczne dla Dzieci. Tym razem nasi milusińscy przeniosą się w tajemniczą krainę muzyki pod hasłem: „Fuga, toccata i fantastyczny świat Bacha, bali i tańców pałacowych”, gdzie poznają wiele ciekawych instrumentów oraz gości. Z pewnością nie zabraknie tu śmiechu i zabawy, nie tylko dla najmłodszych. Gościem specjalnym drugiego spotkania będzie Dorota Dąbrowska – pierwsza flecistka Orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Wydarzenie poprowadzi Karolina Klawitter. Skład: gość specjalny Dorota Dąbrowska – flet, Kwartet Gdański: Łukasz Perucki – I skrzypce, Joanna Aksnowicz – II skrzypce, Michał Burdzy – altówka, Izabela Joachimowicz – wiolonczela, dr Tomasz Jocz – fortepian, Karolina Klawitter – prowadzenie i opracowanie muzyczne.

Spektakl SINGLE I REMIKSY 13.10 / pn. / godz. 17.00, 20.00 / Sala Główna Bilety: 95 zł.
Sztuka „Single i Remiksy” Marcina Szczygielskiego to komedia demaskująca mechanizmy korporacyjnych stosunków i obnażająca rzeczywisty charakter życia wielkomiejskich singli, pozornie gloryfikujących swoją niezależnośći swobodę, a tak naprawdę stających się niewolnikami wychwalanej przez siebie wolności i kariery. Tekst: Marcin Szczygielski, Reżyseria: Olaf Lubaszenko Obsada: Anna Mucha / Katarzyna Maciąg / Lesław Żurek / Wojciech Medyński.

Spektakl O KAKTUSIE. SERCEM WIDZI SIĘ DALEJ / Teatr „Sami swoi” O ZBÓJCY CZORLIŃSKIM / Chór Harmonia Dom Pomocy Społecznej 16.10 / czw. / godz. 17:00 / Sala Główna Bilety: DYSTRYBUCJA – DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

Koncert ANIA RUSOWICZ Z ZESPOŁEM 19.10 / ndz. / godz. 19.00 / Sala Główna Bilety: normalny 40zł, grupowy 35zł (min. 10 osób),w dniu koncertu 45zł.
Ania Rusowicz – polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYK, kompozytorka, tekściarka, ale przede wszystkim osoba, która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60tych i70tych w Polsce, nagrywając dwiepłyty w stylu retro, które okryły się statusem „złotych”. Po wydaniu drugiego solowego albumu Genesis Ania wyruszyła z zespołem w trasę koncertową w celu zaprezentowania swojej publiczności materiału z nowej płyty w pełnej formie – wzbogacony o energie wykonania na żywo i odpowiednią oprawę wizualną. Ostatnio szczególnie dobre recenzje ukazały się po festiwalach Jarocin i Przystanek Woodstock, na których Ania wraz z zespołem przeniosła publiczność w klimat lat 60tych i 70tych. Skład: Ania Rusowicz – wokal, Ritchie Palczewski – gitara, Łukasz Jakubowicz – organy, Michał Burzymowski – bas, Hubert Gasiul – bębny.

Spotkanie literackie SPOTKANIE Z AUTOREM KSIĄŻKI „DOTYK SYBERYJSKIEJ ŚMIERCI” BOHDANEM BOROWIKIEM 19.10 / ndz. / godz. 17.00 / Sala Konferencyjna. Zapraszamy na spotkanie literackie z Bohdanem Borowikiem, wykładowcą uniwersytetów USA. Tematyką spotkania będzie książka autora: „Dotyk syberyjskiej śmierci. Wspomnienia z głębi syberyjskiej tajgi”.

Kabaret KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH 20.10 / pn. / godz. 19.00 / Sala Główna bilety: 49zł.
Najnowszy program Kabaretu Skeczów Męczących będący adaptacją nigdy wcześniej niepublikowanych opowiadań Mrożka został realizowany z rozmachem godnym Broadwayowskich musicali. Spektakl jest próbą odpowiedzi na fundamentalne pytanie "jak żyć panie premierze"? Technologia 3D, która jest niczym innym jak tanim chwytem marketingowym, przybliży i uwypukli problemy przeciętnego Polaka. Twórcom spektaklu przyświeca jedna zasada - przede wszystkim ma być bardzo śmiesznie. Zobaczcie więc czego wartościowego można dowiedzieć się od pacjenta w szpitalu psychiatrycznym, spotkajcie legendarne już postacie np. Kłaka i Śrubę, w całkiem nowych odsłonach, dowiedzcie się na jakie zapomogi możecie liczyć, nawet jeśli ich nie potrzebujecie. Bo każdy z nas w niższych sferach znajdzie coś dla siebie i coś o sobie, a jak nie, to zawsze jest 3D.

9. Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka W gobelinie wielokulturowości. Odsłona II. Dom 24-26.10 / pt.-niedz. / Sala Główna Bilety: wstęp wolny / spektakl gościnny – 10zł.
Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w 9. „Luterkowych” konkursach teatralnych, które odbędą się po raz drugi w nowym gmachu Wejherowskiego Centrum Kultury – Filharmonii Kaszubskiej. Naszą tradycją jest nadawanie tytułów wszystkim przeglądom. Na życzenie wielu uczestników całości projektu powracamy do tematu głównego, ale zawężamy go do słowa Dom. Jak funkcjonował w przeszłości ten wielopokoleniowy, kultywujące rodzinne tradycje, przekazywane z pokolenia na pokolenie dom? Jak egzystowały obok siebie domy zamieszkiwane przez przedstawicieli różnych kultur? łączyć różne kultury w jednej rodzinie i zachować przy tym swą odrębność i szacunek dla „inności”? Jaka jest kondycja współczesnego domu rodzinnego? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź właśnie tu – na scenie Wejherowskiego Centrum Kultury.

Spektakl „SZEWC KOPYTKO I KACZOR KWAK” Teatr Tęcza 29.10 / śr. / godz. / Sala Główna Bilety: 12 zł normalny, 10 zł ulgowy Po raz kolejny na deskach naszej sceny będzie gościł Teatr Tęcza ze Słupska. Tym razem grupa teatralna zaprezentuje naszym milusińskim spektakl pt. „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”. To historia napisana przez twórcę słynnego „Koziołka Matołka”, Kornela Makuszyńskiego, a przełożona na język teatru prze Jana Wilkowskiego. Ciekawym rozwiązaniem scenicznym, wzbogacającym walory artystyczne spektaklu, są pojawiające się oryginalne dekoracje. Teatr Tęcza, jak zawsze, zapewni naszym małym widzom niezapomniane wrażenia i szeroki uśmiech na twarzy. Autor – Kornel Makuszyński, adaptacja sceniczna i teksty piosenek – Jan Wilkowski, reżyseria – Stanisław Ochmański, Scenografia – Przemysław Karwowski, Muzyka – Jerzy Dobrzański w aranżacji Michała Makulskiego, asystent reżysera – Ilona Zaremba, przygotowanie wokalne – Jolanta Otwinowska, inspicjent – Marek Huczyk.

Bilety do nabycia w kasie WCK lub przez naszą stronę internetową www.wck.org.pl, gdzie znajdują się również informacje o pozostałych wydarzeniach, jak i repertuar kinowy.

"ODGŁOSY GINĄCEGO ŚWIATA"

Zapraszamy na wyjątkowy koncert!

"ODGŁOSY GINĄCEGO ŚWIATA"

   Start: 2014-09-28 19:00
   Miejsce: Sala Główna Filharmonii Kaszubskiej
   Bilety: 35 zł normalny / 30 zł ulgowy

Koncert z udziałem Kamila Radzimowskiego (duduk), Tomasza Kukurby z zespołu KROKE (altówka, wokalizy) i orkiestry Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku

Odgłosy ginącego świata to koncert wymykający się jednoznacznej klasyfikacji. Zaprezentowana muzyka stanowi połączenie różnych stylów muzycznych. Odnaleźć w nim można brzmienia bałkańskie, skale i ornamentykę arabską, muzykę ognistej Andaluzji, ciszę armeńskiego stepu, koloryt Bliskiego i Dalekiego Wschodu. To muzyka, która przemawia do
duszy: wzniosła, duchowa, ponadczasowa. Dzieje się tak za sprawą dwójki nietuzinkowych solistów, którzy wystąpią z orkiestrą Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku pod batutą Bohdana Jarmołowicza.

Pierwszy z nich, Kamil Radzimowski jest jedynym w Polsce instrumentalistą grającym na duduku, najstarszym armeńskim instrumencie dętym zbudowanym z drzewa morelowego. Zaprezentuje się on zarówno w autorskich kompozycjach, jak i tematach z filmów Gladiator i Pasja.
Mistrz nastroju i orientalnych rytmów, czerpiący natchnienie zarówno z muzyki ludowej, etnicznej, jak i New Age.

Drugi solista, charyzmatyczny altowiolista Tomasz Kukurba, znany jest dobrze słupskiej publiczności z udziału w oryginalnym projekcie Four String Summit w 2005 roku, w którym wystąpił oprócz innych wirtuozów instrumentów smyczkowych: Kuby Jakowicza, Dominka Bieńczyckiego i Łucji Madziar. Jest także filarem znakomitego zespołu klezmerskiego Kroke, z którym wielokrotnie występował ze słupską orkiestrą. Artysta robi także duże wrażenie jako wokalista. Jego oryginalne wokalizy, orientalne melizmaty, zaśpiewy i zawodzenia znacznie wzbogacają wykonywane utwory, których jest zwykle autorem. W jego wykonaniu usłyszymy głównie kompozycje z repertuaru zespołu Kroke w aranżacji Bohdana Jarmołowicza.

Obaj artyści są multiinstrumentalistami. Poza wymienionymi instrumentami Kamil Radzimowski gra także na zurnie, organach i fortepianie, Tomasz Kukurba – na flecie prostym, skrzypcach, darabuce. Wykorzystuje także gwizd jako środek wyrazu. Dodatkowe umiejętności solistów będziemy mogli podziwiać podczas koncertu.

Orkiestra uzupełni akompaniamenty orkiestrowymi utworami instrumentalnymi, nawiązując do tematyki koncertu.

Duduk - niesamowity instrument pochodzący z Armenii, który mimo swoich niewielkich rozmiarów zaskakuje potęgą brzmienia. Jest to jeden z najstarszych instrumentów dętych. Mówi się że duduk powstał przed narodzinami Chrystusa. Oryginalne brzmienie tego instrumentu wykorzystał m.in. Peter Gabriel komponując muzykę do filmu "The Last Temptation Of Christ", czyli "Ostatnie kuszenie Chrystusa". Obecnie dźwięki duduka poza Armenią można usłyszeć w wielu znanych produkcjach filmowych głównie za sprawą Hansa Zimmera, kompozytora muzyki filmowej, który wykorzystał duduk min. w muzyce do filmu "Gladiator". Najbardziej znanym artystą grającym na duduku jest Djivan Gasparyan, który najczęściej zapraszany jest do nagrywania ścieżek dźwiękowych w produkcjach filmowych.

Wernisaż Aleksandra Skotarczaka "Pochwała błękitu"

obraz

Wejherowskie Centrum Kultury - Filharmonia Kaszubska serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pt.: "Pochwała błękitu" autorstwa Aleksandra Skotarczaka, który odbędzie się 12 czerwca (czwartek) 2014 roku o godz. 18:00, w galerii Filharmonii Kaszubskiej.

© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego.

Please publish modules in offcanvas position.