Zakończenie XII Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Stanisław Moniuszko Współcześnie”.

W miniony czwartek, tj. 28 listopada odbyło się uroczyste zakończenie XII Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Stanisław Moniuszko Współcześnie”. Tegoroczna edycja konkurs składała się z czterech modułów, były to:

I moduł – konkurs rysunkowy „Kolory Muzyki Stanisława Moniuszki, czyli  ilustracja do wybranego utworu kompozytora” skierowany do dzieci z przedszkoli i klas 0-3 szkół podstawowych z terenu powiatu wejherowskiego.

II moduł -  konkurs na przygotowanie komiksu inspirowanego życiem i twórczością Stanisława Moniuszki dla uczniów klas IV-VI ze szkół podstawowych z terenu powiatu wejherowskiego.

III moduł – konkurs na nagranie słuchowiska inspirowanego życiem i twórczością Stanisława Moniuszki, którego adresatami są uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu powiatu wejherowskiego.

IV moduł - konkurs na przygotowanie memów inspirowanych życiem i twórczością Stanisława Moniuszki dla uczniów szkół średnich i zawodowych z terenu powiatu wejherowskiego.

Celem konkursu było włączenie się w obchody 200 rocznicy urodzin kompozytora, popularyzacja biblioteki, książek i czytelnictwa w środowisku lokalnym, rozwijanie u dzieci i młodzieży pasji czytania oraz zainteresowania literaturą i muzyką, odkrywanie talentów plastycznych,  rozwijanie i kształtowanie wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży, inwencji, wyobraźni i pasji poprzez własną aktywność twórczą oraz wdrażanie do korzystania z różnorodnych źródeł informacji.

W czasie spotkania przedstawiono efekty pracy i wiedzy wszystkich uczestników konkursu. Wręczono nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy laureatom.

Uczestnicy spotkania wysłuchali nagrodzonego słuchowiska autorstwa uczennic Szkoły Podstawowej w Bolszewie: Łucji Lezner, Zuzanny Westphal, Małgorzaty Wójcik – nauczyciel zgłaszający Alicja Lange.

Laureaci konkursu rysunkowego:

Dzieci w wieku do lat 7

Sandra Bochat SP nr 9 W Wejherowie kl. 1a

Lena Treder  Przedszkole Samorządowe nr 2 im Kubusia Puchatka

Nie przyznano

Wyróżnienie:

Maja Konkel SP nr 5 kl. 1b

Dzieci w wieku 8-9 lat

Paulina Gulcz SP w Bolszewie kl. 3 d

Alicja Maciejewska SP nr 9 kl. 2 c

Mikołaj Lange SP w Bolszewie kl. 3 f

Wyróżnienia:

Natalia Miziarska SP nr 5 w Wejherowie kl. 3 a

Agnieszka Skwierawska SP nr 8 w Wejherowie kl. 3 a

Marek Pryliński SP nr 5 w Wejherowie kl. 3 a

Nagrodzeni autorzy komiksów o S. Moniuszce:

Za bardzo dobre odniesienie do współczesności

Maja Lange kl. VI B SP w Bolszewie

Za pomysł i humor w komiksie oraz puentę

Laura Sobolewska kl. VIc  SP nr 1 w Rumi

Za technikę komiksową rysowania

Milena Marmułowska, Patrycja Wick kl. VIg SP nr 8 w Wejherowie

Wyróżnienia:

Za zebranie informacji o kompozytorze, czyli tzw. research

Jakub Nawrocki kl. VI c SP nr 1 w Rumi

Laureaci konkursu na przygotowanie memów:

Mikołaj Jędrzejczak uczeń kl. I I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie.

Maria Stencel uczennica kl. III I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi.

Grażyna Dettlaff uczennica kl. III I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi.

Fundatorem nagród rzeczowych w tej kategorii jest Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Prace plastyczne można oglądać na wystawie udostępnionej na parterze budynku MBP przy ulicy Kaszubskiej 14 oraz w Galerii na Piętrze.. Wystawa prac to prawdziwa szansa dla każdego kto zmierzył się z konkursem i jak się okazało w czasie rozmów niełatwym tematem.

Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za udział w nich, a laureatom serdecznie gratulujemy.