Dzień Dziecka w Klubie Małego Czytelnika - 27.05.2015 r

Ostatnie majowe spotkanie Klubu Małego Czytelników pełne było atrakcji dla dzieci z okazji ich święta, które przypada w poniedziałek :).  Na dzisiejszym spotkaniu pojawili się Kubuś Puchatek i Wróżka (Panie prowadzące), którzy wspólnie z dziećmi rozpoczęli zajęcia skoczną powitanką uwielbianą przez dzieci. Potem odśpiewaliśmy sto lat dwóm naszym solenizantkom: Lence, która ukończyła 3 latka i Michalince, która obchodziła swoje 4 urodzinki :). Po odśpiewaniu piosenki i złożeniu dziewczynkom życzeń, rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Dziecka. Zaczęliśmy od zagadek, za której odgadnięcie każdy maluszek otrzymał cukierka. Po wysiłku umysłowym naszych małych czytelników przeszliśmy do części, w której potrzebne były dłonie maluchów i farby :). Zadaniem każdego uczestnika było przyłożenie dwóch rączek do wybranych kolorów farb i odbicie ich na białym brystolu. Zabawa ta przypadła wszystkim do gustu :). Był i tor przeszkód, z którym każdy uczestnik doskonale sobie poradził, bo jak nie miał sobie poradzić, skoro były niesamowite dopingi dla maluszków. Za pokonanie toru przeszkód każdy otrzymał słodką galaretkę :). Potem chusta animacyjna, bez której zajęcia nie mogłyby się odbyć :). Maluszki pełne radości i energii podskakiwały przy muzyce i falowały chustą, na którą Pani Wróżka wrzuciła mnóstwo balonów! Wow! Ależ to była zabawa :). Przedostatnim zadaniem klubowiczów było przebicie balona, w którym znajdowało się zadanie do wykonania dla każdego uczestnika. Wszyscy mieli możliwość wykonania zadania, dzięki czemu każdy otrzymał słodką nagrodę. Na zakończenie wszyscy zasiedli do stoliczków, otrzymali puzzle do ułożenia. Musieli także odgadnąć, kto na danym zdjęciu się znajduje, ale z tym nikt nie miał problemu, ponieważ każdy rozpoznał swoje zdjęcie :). Opiekunowie pomogli dzieciom przykleić puzzle na kartce, następnie wszyscy otrzymali koszulki do laminowania i udali się do Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, gdzie Pani Ania zalaminowała wszystkim piękne dziecięce portrety, które zapewne dzieci zawieszą na ścianie w swoim pokoiku ;)

Galeria zdjęć

Dodam jeszcze, że  w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży każdy miał możliwość wylosowania nagrody z zaczarowanego pudła.

Pod koniec nasze solenizantki poczęstowały jeszcze swoich rówieśników słodkimi łakociami.

Dziękujemy za wspaniałą zabawę i jeszcze raz życzymy wszystkim uczestnikom Klubu Małego Czytelnika, Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Dziecka! :)

Na następnym już przedostatnim spotkaniu Klubu Małego Czytelnika widzimy się 10 czerwca (środa), standardowo o godzinie 11.00.

Ponadto zapraszamy 30 maja (sobota) od godziny 16.00 na Noc Bibliotek, która odbędzie się w Pałacu Przebendowskich przy ul. Zamkowej 2a.

Dla dużych i małych przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji! Bądźcie z nami!

Do zobaczenia!