Sekretariat 58 677 65 70
Wypożyczalnia dla Dorosłych 58 677 65 74
Wypożyczalnia dla Dzieci 58 677 65 75
Czytelnia 58 677 65 76
poniedziałek 8:00 - 15:00
wtorek - piątek 10:00 - 18:00
sobota 10:00 - 14:00

 

w okresie wakacyjnym (22 czerwca - 31 sierpnia) biblioteka w soboty będzie zamknięta

Nr konta: Bank Millenium 45 1160 2202 0000 0000 6196 5922

 

Klub Małego Czytelnika - Relacje ze spotkań

W piękną, słoneczną środę (22 maja) spotkaliśmy się z najmłodszą grupą Klubu Małego Czytelnika, by świętować Dzień Mamy i Dzień Taty! Ciepłe i przytulne książeczki przepełnione miłością pt. „Kocham Cię Mamusiu”, „Kocham Cię tatusiu”, uświadomiły nam to, jak ważni są rodzice w naszym życiu oraz, że są najlepsi na świecie! Puchatki wręczyły medale mamusi i jednemu tatusiowi, który był także obecny na naszych zajęciach. Nasi mali artyści stworzyli również piękne pamiątkowe ramki dla Mamy i Taty odbijając w nich swoje rączki! Przy piosence o Mamie i Tacie maluszki mogły się wtulić do Mamy bądź Tatusia, by następnie wspólnie pobawić się chustą animacyjną i gumą sensoryczną! 
Podczas spotkania nasza Kochana Lenka obchodziła swoje 2 urodzinki, z tej okazji odśpiewaliśmy wesołe sto lat! 

Wtorkowy poranek (21 maja) przepełniony był miłością rodziców i naszych małych klubowiczów, na którym świętowaliśmy bardzo ważny dzień, jakim jest Dzień Mamy i Dzień Taty! Książeczka Kasi Keller pt. „Co lubi miłość?” pokazała dzieciom, że miłość warto i trzeba okazywać! I że tak naprawdę wystarczą drobne miłe gesty tj. uśmiech, przytulanie, buziaki, czy przygotowanie niespodzianki!  A jeśli mowa o niespodziankach, to nasze klubowe tygryski pierwszy oficjalny występ taneczny dla rodziców mają za sobą! Proszę mi wierzyć: fantastycznie sobie poradziły, a rodzice z pewnością byli z nich dumni! Wielkie brawa! Po bibliotecznym występie zgromadzeni rodzice otrzymali Medale: Najlepszej Mamy i Najlepszego Taty! Był także wspólny skoczny rodzinny taniec! I mnóstwo buziaków i przytulasów! Miło było patrzeć na ten wspaniały widok! Oczywiście nie mogło zabraknąć elementu plastycznego, przy którym dzieci mogły wykonać brelokowe prezenty dla mamy i taty!  Dziękujemy za spotkanie i za przybycie rodziców, zwłaszcza dwóch tatusiów, którzy aktywnie uczestniczyli w klubowych zajęciach!  Na następnym spotkaniu widzimy się 4 czerwca. Do zobaczenia!

Ach, dzieje się u nas w Tygodniu Bibliotek! W tym zapracowanym okresie nie zapomnieliśmy o naszych kochanych czytelnikach! Grupa Puchatków Klubu Małego Czytelnika, przywitała nas dzisiaj w wyjątkowo małym gronie, ale było równie radośnie i energicznie! Wyruszyliśmy z klubowiczami we wspólną książkową podróż z Turlututu, a kuku, to ja, autorstwa genialnego Tulleta, którego książki przez najmłodszych czytelników są uwielbiane! Było śmiechu co niemiara, zwłaszcza gdy trzeba było zaśpiewać piosenkę w języku naszego bohatera. Swoją energię rozładowaliśmy przy klubowych zabawach, które były przepełnione uśmiechami dzieci! To lubimy najbardziej! Po zabawach odpoczęliśmy przy naszej wyciszance, by następnie pobudzić nasze rączki i główki podczas układania kolorowych klocków wg schematów. Podczas zabawy powstawały przeróżne ogromne wieże, które potem runęły! I to była najlepsza frajda!  Nie zapomnieliśmy również o wyłonieniu najaktywniejszych czytelników w naszym klubowym konkursie. W miesiącach marzec/kwiecień zostali nimi: Lenka, Oliwka i Anielka!  Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!  Do zobaczenia 22 maja! 

ul. Kaszubska 14
84-200 Wejherowo
Nr konta: Bank Millenium
45 1160 2202 0000 0000 6196 5922

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych” oraz logotypu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

© 2020 Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego.