29 marca (piątek) czynne : 8:00 - 15:00
30 marca (sobota) zamknięte
6 kwietnia (sobota) zamknięte

Relacje ze spotkań

Osiemnastego września odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży. Po przedstawieniu się uczestników, przeszliśmy do rozmów na różne tematy związane z książkami: od ulubionych pozycji, przez ekranizacje aż do tytułów, które czekają w kolejce do przeczytania. Wybraliśmy również kilka interesujących tytułów na nasze spotkania. W pierwszej kolejności będziemy omawiać „Żółwie aż do końca” John’a Green’a. Zapraszamy wszystkich chętnych na październikowe spotkanie. Szczegóły wkrótce na naszej stronie internetowej.

Lutowe spotkanie DDK dla Młodzieży upłynęło nam na omawianiu książki "Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender" L. Walton. Dyskutowaliśmy na temat wyjątkowości, mocy przekazu kulturowego oraz snów. Jeden z bohaterów książki śnił sny swojej żony, my natomiast opowiadaliśmy sobie nasze sny, które w wielu przypadkach były na temat... szkoły. Znalazł się również czas na rękodzieło: tym razem tworzyliśmy zakładki w kształcie piór. Była też okazja do świętowania przy cieście i lizakach - urodziny klubowiczów to zawsze dobry moment dla miłego i smacznego spędzenia kilku chwil. Na końcu graliśmy w Grę na Emocjach, oraz Dobble. Bardzo dziękuję grupie za udział w zajęciach i za wszystko co się na nich wydarzyło. Informacje na temat kolejnego DKK dla Młodzieży pojawią się wkrótce.

23.01.2019r. odbyły się zajęcia DKK dla Młodzieży. Na początku rysowałyśmy dom, w którym mieszkała Koralina, na tym samym rysunku, z drugiej strony kartki każda z nas malowała świat jaki chciałaby zastać po przejściu przez magiczne drzwi. Dyskutowałyśmy, czy przeszłybyśmy przez drzwi do innego świata, czy byśmy wróciły, jak zrobiła to bohaterka książki i czy byśmy zostały w świecie, gdzie możemy mieć wszystko czego zapragniemy. Wszystkie zgodziłyśmy się ze słowami Koraliny: "Ja wcale nie chce wszystkiego, czego pragnę. Nikt tego nie chce. Nie tak naprawdę. Co to za zabawa dostawać wszystko, o czym się marzy, tak po prostu? Wtedy to nic nie znaczy. Zupełnie nic." Tym razem robiłyśmy nietypowe zakładki - szyłyśmy je z ceraty, na którą naklejałyśmy wybrane cytaty z książki. Udało nam się również przez krótką chwile zagrać w grę "Ręka mnie nęka". Następną powieścią, którą będziemy omawiać w lutym, będą "Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender" autorki L. Walton. Zapraszamy serdecznie! Szczegóły wkrótce.