w okresie wakacyjnym (22 czerwca - 31 sierpnia) biblioteka w soboty będzie zamknięta

Akademia Kompetencji Przyszłości

Rozwiń swoje umiejętności wraz z Akademią Kompetencji Przyszłości !

Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego serdecznie zaprasza młodzież w wieku 14-18 lat do udziału w wyjątkowym kursie, dzięki któremu zdobędziesz nowe znajomości, wiedzę, będziesz mógł również zrealizować swój pomysł na działanie.

Zajęcia są bezpłatne.

Czym jest Akademia Kompetencji Przyszłości?

To cykl warsztatów, na których będziemy rozwijać ważne we współczesnym świecie umiejętności, które przydadzą się w życiu osobistym, szkole czy też w późniejszym etapie.

Wśród kluczowych kompetencji przyszłości skupimy się  na czterech najważniejszych:

• Kooperacja: nauka efektywnej współpracy w grupie
  • Komunikacja: nauka skutecznego dogadywania się z innymi i rozwiązywania konfliktów
  • Krytyczne myślenie: rozwijanie zdolności analizy i oceny informacji
  • Kreatywność: pobudzanie wyobraźni i umiejętność rozwiązywania problemów

Jakie korzyści przyniesie uczestnictwo w Akademii?

Poza zdobyciem nowej wiedzy oraz rozwinięciem  umiejętności, będzie to okazja, aby spotkać ciekawe osoby. Ponadto każdy absolwent Akademii otrzyma Certyfikat, potwierdzający ukończenia kursu. Nabytą wiedzę uczestnicy będą mogli wykorzystać w praktyce, realizując swój własny pomysł, na który dostaną dofinansowanie.

Na warsztatach pracujemy w kameralnej grupie, w bezpiecznej atmosferze.

Kiedy i gdzie odbywają się zajęcia?

Pierwsze zajęcia odbędą się 28 września, o godz. 11 w bibliotece.

Czy trzeba się zapisywać? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Tak, na Akademię prowadzimy zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona. Wymagane są wcześniejsze zapisy w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży w Miejskiej Bibliotece na ul. Kaszubskiej 14 w Wejherowie.

Dodatkowe informacje pod numerem tel: 58 677 65 75 lub na email paulina.g @ biblioteka . wejherowo . pl

Akademia Kompetencji Przyszłości to jeden z punktów projektu "Biblioteka dla wszystkich. Moje miejsce", który jest realizowany przez Fundację FRSI, finansowany ze środków Save the Children International z projektu IMPROVING THE LIFE CHANCES OF YOUNG UKRAINIAN REFUGEES IN POLAND.

Розвивайте свої навички разом з Future Competence Academy!

Міська публічна бібліотека ім  Aleksandra Majkowskigo гостинно запрошує молодь 14-18 років взяти участь в унікальному курсі, завдяки якому ви отримаєте нові контакти, знання, а також зможете втілити свою ідею в життя.

Заняття безкоштовні.

Що таке Future Competence Academy?

Це серія майстер-класів, під час яких ми розвиватимемо навички, важливі в сучасному світі та знадобляться в особистому житті, у школі чи на більш пізньому етапі.

Серед ключових компетенцій майбутнього ми зосередимося на чотирьох найважливіших:

Співпраця: навчитися ефективно працювати в групі
     Спілкування: навчитися ефективно ладити з іншими та вирішувати конфлікти
     Критичне мислення: розвиток здатності аналізувати та оцінювати інформацію
     Творчість: стимулювання уяви та навичок вирішення проблем

Які переваги участі в Академії?

Окрім отримання нових знань та розвитку навичок, це буде можливість познайомитися з цікавими людьми.  Крім того, кожен випускник Академії отримає Сертифікат про проходження курсу.  Отримані знання учасники зможуть використати на практиці, реалізувавши власну ідею, на що отримають фінансування.

Під час майстер-класів ми працюємо в невеликій групі, в безпечній атмосфері.

Коли і де проводяться заняття?

Перші заняття відбудуться в суботу 28 вересня о 11.00 годин.  Заняття проходитимуть у бібліотеці.

Чи потрібно реєструватися?  Якщо так, то яким чином?

Так, ми приймаємо реєстрацію в Академію.  Кількість місць обмежена.  Обов’язкова попередня реєстрація в касі абонементу для дітей та юнацтва міської бібліотеки за адресою вул.  Кашубська 14 у Вейгерово.

Додаткова інформація за телефоном: 58 677 65 75 або електронною поштою Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Майбутня Компетентна Академія є одним із пунктів проекту «Бібліотека для кожного. Моє місце», який реалізує Фундація FRSI за фінансової підтримки Save the Children International з проекту ПОКРАЩЕННЯ ЖИТТЄВИХ ШАНСІВ МОЛОДИХ УКРАЇНСЬКИХ БІЖЕНЦІВ У ПОЛЬЩІ.