Sekretariat 58 677 65 70
Wypożyczalnia dla Dorosłych 58 677 65 74
Wypożyczalnia dla Dzieci 58 677 65 75
poniedziałek 8:00 - 15:00 (przerwa 12.00 - 12.30)
wtorek - piątek 10:00 - 18:00 (przerwa 14.00 - 14.30)
sobota 10:00 - 14:00

Nr konta: Bank Millenium 45 1160 2202 0000 0000 6196 5922

Spotkania autorskie on-line

SPOTKANIA ON-LINE

12 stycznia, godz. 17.00. Spotkanie online z Grzegorzem Kasdepke. Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach zaprasza na spotkanie online z pisarzem dla dzieci Grzegorzem Kasdepke. Spotkanie będzie prowadzone na platformie ClickMeeting. Link do rejestracji: https://agataszyszkamadro841.clickmeeting.com/spotkanie... Po rejestracji na podany adres mailowy zostanie wysłany link do spotkania. Spotkanie jest bezpłatne . Grzegorz Kasdepke jest jednym z najpoczytniejszych i najbardziej cenionych współczesnych autorów książek dziecięcych i młodzieżowych. Jego serie o przygodach detektywa Pozytywki oraz bliźniaków Kuby i Buby skradły wiele czytelniczych serc. Były wieloletni redaktor naczelny popularnego magazynu dla dzieci „Świerszczyk” oraz laureat licznych nagród literackich i dziennikarskich. Współpracuje z takimi wydawnictwami, jak: Literatura, Nasza Księgarnia, Egmont, Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo Literackie, Tamaryn, Agora i Muza. Link do informacji o spotkaniu.

18 stycznia 2021, godz. 18:00. Spotkanie z Joanną Bator. Prowadzenie: Agnieszka Zientarska. Gorzko, gorzko to opowieść o pragnieniu miłości i wolności, które dojrzewa w życiu i marzeniach czterech pokoleń kobiet. Dlaczego Berta popełniła zbrodnię? Kiedy Barbara nauczyła się tak dobrze rzucać nożem? Dlaczego Violetta otworzyła wek Pandory i co w nim było? Czy Kalinie uda się poznać prawdę? Historię Berty, Barbary i Violetty opowiada Kalina, która w Wałbrzychu, Unisławiu Śląskim i Sokołowsku odnajduje brakujące fragmenty rodzinnej historii i zszywa je w całość. Mozolnie rekonstruując pamięć swej naznaczonej traumą rodziny, mierzy się zarazem z własną miłosną utratą.
Realizm i magiczność Gorzko, gorzko nadają tej wciągającej sadze niepowtarzalny styl i niepokojący urok, dzięki czemu na długo zostaje ona w czytelniku. Gorzko, gorzko to nowatorsko i odważnie opowiedziana historia miłosna i nienawistna, okrutna i czuła, która budzi litość i trwogę, niosąc ostatecznie nadzieję na katharsis.
Joanna Bator – Laureatka Nagrody Literackiej Nike, Nagrody im. Beaty Pawlak, Nagrody Literackiej im. Hermana Hessego, Nagrody Literackiej im. Stefana Heima, Nagrody Literackiej Usdomer, szwajcarskiej Spycher Literaturpreis. Autorka bestsellerów tłumaczonych na wiele języków, w tym zekranizowanego niedawno Ciemno, prawie noc. W swojej szóstej powieści wraca na Dolny Śląsk zainspirowana prawdziwą historią, którą usłyszała na cmentarzu w Unisławiu Śląskim. Link do spotkania.

20 stycznia, godz. 18.00. Spotkanie online z Margaret Atwood. Organizatorzy festiwalu "Literacki Sopot" zapraszają do udziału w spotkaniu online z Margaret Atwood, kanadyjską pisarką i poetką, krytyczką literacką, aktywistką społeczną i ekologiczną. Prowadzącą będzie Sylwia Chutnik. Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie na język polski i na polski język migowy. Margaret Atwood, której dzieła wydane zostały w czterdziestu pięciu krajach, jest autorką ponad pięćdziesięciu książek beletrystycznych, zbiorów poezji, esejów i komiksów. Jej najnowsze dzieło „Testamenty”, będąca długo wyczekiwaną kontynuacją „Opowieści Podręcznej¨, jest jedną z dwóch książek nagrodzonych zeszłoroczną (2019) Nagrodą Bookera. Zdobywczyni licznych nagród literackich, m. in. Nagrody Gillera, Międzynarodowej Nagrody Literackiej Franza Kafki, Nagrody Pokojowej Księgarzy Niemieckich, PEN Center USA Lifetime Achievement Award i Los Angeles Times Innovator’s Award.

Spotkanie online dostępne będzie tylko i wyłącznie w trakcie jego trwania. Link do spotkania.

ul. Kaszubska 14
84-200 Wejherowo
Nr konta: Bank Millenium

© 2020 Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego.