13 marca (środa) biblioteka czynna : 15:30 - 18:00

Mobilna Gra Miejska Gdzie Licho nie może...

Miejsce: Park Miejski im. Aleksandra Majkowskiego

Czas: 19 – 27.06.2021 r.

Bezpłatne

Główna - pełna atrakcji i niespodzianek rozgrywka odbędzie się 23.06.2021 r. w godz. 18:00 – 20:00

Noc Kupały, zwana też Nocą Świętojańską lub Sobótką to najkrótsza noc w roku – wypada zwykle około 21 czerwca.  Z tym terminem wiąże się wiele ludowych zwyczajów, z których część może stanowić nasze narodowe dziedzictwo. W wielu miejscach do dzisiaj jest żywy zwyczaj palenia ognisk czy puszczania na wodę wianków, które mają wywróżyć miłość.

Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Majkowskiego zaprasza do udziału w Mobilnej Grze Miejskiej „Gdzie Licho nie może...”, która powstała m.in. z myślą o tych, którzy chcieliby trochę więcej dowiedzieć się o dawnych zwyczajach związanych z najkrótszą Nocą w roku i zachęcić do sięgnięcia po literaturę z tym związaną.

Gracze będą mieli okazję poznać bliżej ludowe zwyczaje związane z tą wyjątkową nocą. Poznają także świat słowiańskich postaci, o których do dzisiaj słyszymy w legendach i historiach opowiadanych na dobranoc.

Czas trwania Gry: ok. 60 minut

Miejsce: Park Miejski im. A. Majkowskiego w Wejherowie

Grupa docelowa: dzieci od 12 roku życia, młodzież, dorośli

Fabuła gry

Czerwiec w tym roku jest wyjątkowy. Częste burze, ogromne upały, nawałnice... Ludzie chodzą podenerwowani i nie wiedzą, z czego to wynika. Ewidentnie coś wisi w powietrzu.

Któregoś dnia podczas spaceru w parku spotykasz... Licho.  Licho, czyli postać z przysłów, które wszyscy rzucają, a nikt się nie zastanawia, co tak naprawdę znaczą. Licho jest w potrzebie. Płacząc, opowiada o Welesie, który znowu pokłócił się z Perunem i na pewno coś kombinuje. A jak Weles coś kombinuje, to cały świat jest w niebezpieczeństwie – bo przecież bogowie inaczej postrzegają naszą rzeczywistość. Trzeba więc szybko coś zrobić! Licho jednak nie da sobie rady - jest małe i nie wszędzie może się dostać. Więc gdzie Licho nie może, tam Ciebie pośle. I razem uratujecie świat! Po drodze spotkacie inne postaci z rodzimego folkloru, poznacie rekonstrukcje słowiańskich mitów i będziecie musieli wykazać się odwagą - bo tylko prawdziwy śmiałek może zdobyć Kwiat Paproci, który pomoże powstrzymać Welesa.

Gotowi na przygodę...?

Aby dołączyć do gry należy pobrać bezpłatną aplikację Action Track i zeskanować kod QR dostępny na plakatach przed wejściem do Parku oraz na naszej stronie internetowej.

Uwaga! Gra dostępna będzie w dniach 19 – 27.06.2021 r., w dniu 23.06.2021 ze względu na rozgrywkę główną, będzie ona dostępna tylko w godzinach 18:00 – 20:00

KRÓTKA INSTRUKCJA
• Udział w grze jest bezpłatny.
• Wymogiem udziału w grze jest posiadanie smartfona/tabletu z zainstalowaną bezpłatną aplikacją ActionTrack i włączoną usługą lokalizacji. Po zainstalowaniu aplikacji AT i ściągnięciu Gry na urządzenie nie jest konieczny dostęp do internetu.
• W sklepie GooglePlay znajdujemy i instalujemy bezpłatną aplikację ActionTrack.
• Po zainstalowaniu przechodzimy do zakładki "NOWE DZIAŁANIE".
• Włącz usługę lokalizacji
• Sczytaj kod QR
• Pobierz grę „Gdzie Licho nie może...”
• Po wejściu do gry aplikacja kieruje na start
• Gra uruchamia się automatycznie przy wejściu w obszar startowy.

Gra odbywa się w terenie. Twórcy i Organizatorzy gry nie odpowiadają za bezpieczeństwo graczy.

Ze względu na czas trwania gry zaleca się zaopatrzenie się w baterię przenośną powerbank, a z uwagi na grę w terenie - także w słuchawki.

UWAGA: niektóre urządzenia mogą czasowo „gubić” ustawienia GPS i źle sygnalizować kierunek strzałki. W takiej sytuacji należy kierować się ilością metrów i udać w kierunku, w którym licznik metrów się zmniejsza.

Link do gry: https://tiny.pl/9h43q (trzeba posiadać aplikację ActionTrack)