Sekretariat 58 677 65 70 poniedziałek 8:00 - 15:00
Wypożyczalnia dla Dorosłych 58 677 65 74 wtorek - piątek 10:00 - 18:00
Wypożyczalnia dla Dzieci 58 677 65 75 sobota 10:00 - 14:00
Czytelnia 58 677 65 76    


Afera Kryminalna z Wojciechem Chmielarzem!

W dniach 4-6 października odbędzie się kolejna edycja Afery Kryminalnej. Jest to największy na Pomorzu festiwal kryminału, który powstał w 2011 roku z inicjatywy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz gdańskiego wydawnictwa Oficynka. Od początku swojego istnienia festiwal gościł najznamienitszych twórców kryminału, thrillera i sensacji. Wśród nich są i mistrzowie, i uczniowie, autorzy z wieloletnim dorobkiem literackim i debiutanci, profesjonaliści przekazujący wiedzę wartą wykorzystania w tym gatunku i pasjonaci intelektualnej gry. Bo kryminał to przede wszystkim dobra zabawa, mistrzostwo warsztatu i wiedza.

W tym roku Afera Kryminalna pojawi się także w naszej bibliotece. Z czytelnikami spotka się znany i ceniony przez czytelników Wojciech Chmielarz (6.10.2018 - sobota – godz. 16.00). Autor publikował m.in. w „Pulsie Biznesu”, „Pressie”, „Nowej Fantastyce”, „Pocisku” i „Polityce”. Był redaktorem naczelnym serwisu internetowego niwserwis.pl, zajmującego się tematyką przestępczości zorganizowanej, terroryzmu i bezpieczeństwa międzynarodowego. Jest autorem książek z serii kryminałów o komisarzu Mortce oraz powieści kryminalnych: „Wampir” i „Zombie” (tzw. cykl gliwicki), „Królowa głodu” i „Żmijowisko” . Pięciokrotnie nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru, nagrodę tę otrzymał w 2015 roku za powieść „Przejęcie”.
Z okazji wizyty Wojciecha Chmielarza w Wejherowie, Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała dla swoich czytelników specjalny konkurs. Podczas wizyty w Wypożyczalni dla Dorosłych należy podać tytuł powieści Wojciecha Chmielarza, z której pochodzi wywieszony fragment. Wśród prawidłowych odpowiedzi, podczas spotkania, sam pisarz wyłoni jedną, której autor otrzyma nagrodę książkową. Bibliotekarze zachęcają także do proponowania pytań do autora. Propozycje te można umieszczać na stronie wejherowskiego spotkania na Facebooku (Afera kryminalna – spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem).

Nadchodzące wydarzenia

© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego.