Sekretariat 58 677 65 70 poniedziałek 9:00 - 15:00 (przerwa 12.00 - 12.30)
Wypożyczalnia dla Dorosłych 58 677 65 74 wtorek - piątek 11:00 - 17:30 (przerwa 14.00 - 14.30)
Wypożyczalnia dla Dzieci 58 677 65 75 sobota nieczynne
Czytelnia 58 677 65 76    

17 sierpnia biblioteka będzie nieczynna.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Pożegnanie dyrektor Danuty Balcerowicz

Z końcem czerwca pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę wieloletnią dyrektor naszej instytucji - Danutę Balcerowicz. 
W uroczystym spotkaniu pożegnalnym, które odbyło się 27 czerwca, uczestniczyli przedstawiciele władz miasta z prezydentem Krzysztofem Hildebrandtem na czele, dyrektorzy i kierownicy placówek oświaty i kultury, twórcy i działacze kultury, a także pracownicy biblioteki.
Prezydent dziękując Danucie Balcerowicz za 14. letnie kierowanie biblioteką powiedział, że dzięki okazanemu profesjonalizmowi, zaangażowaniu i jej wizjonerskiemu podejściu do wykonywanych obowiązków, Miejska Biblioteka Publiczna z Wejherowską Biblioteką Cyfrową stała się nowoczesną „biblioteką przyszłości”. Docenił fakt, że poza funkcjonalnością i nowoczesnym wyposażeniem, odbywały się tu atrakcyjne spotkania ze znanymi pisarzami, artystami i interesującymi ludźmi kultury, gdzie funkcjonował teatr amatorski, kluby czytelnicze, systematyczna praca z dziećmi i młodzieżą, a także prowadzone były konkursy czytelnicze i literackie jak np. Wejherowski Konkurs Literacki „Powiew Weny”.
Ciepłych słów, pochwał i życzeń związanych z przejściem na emeryturę., nie szczędzili także liczni goście, składający podziękowania za współpracę. Wśród nich : przedstawicielka Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku - Iwona Joć, literaci : Adam Klein, Stanisław Janke i Mirosław Odyniecki, dyrektorzy placówek kultury i oświaty : m.in. Jolanta Rożyńska, Tomasz Fopke, Olga Tomaszewska, Wioleta Podolska i Stefan Mazur, komendant Straży Miejskiej Zenon Hinca, przedstawiciele WUTW : Krystyna Laskowska i Bogna Zubrzycka, i inni.
Pracownicy biblioteki wyświetlili specjalnie przygotowany na tę okazję krótki film, ukazujący przekrój najważniejszych wydarzeń w bibliotece z udziałem Danuty Balcerowicz. Znalazły się tam najważniejsze projekty o zasięgu wojewódzkim, a nawet międzynarodowym, taki jak „Na Południe”, liczne nagrody, jakie w tym czasie otrzymała nasza instytucja, a także różnorodne spotkania, konkursy, czy warsztaty. 
Za poczynione inicjatywy i działania na rzecz czytelnictwa i rozwoju kultury Krzysztof Hildebrandt wyróżnił Danutę Balcerowicz nagrodą Prezydenta Miasta Wejherowa. Podziękowania, w imieniu władz miasta, złożyli także zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz i przewodniczący Rady Miasta Wejherowa Bogdan Tokłowicz. Podsumowań i podziękowań nie zabrakło także na 45 Sesji Rady Miasta Wejherowa, na której radni pożegnali Danutę Balcerowicz długimi brawami, a Prezydent Krzysztof Hildebrandt uhonorował ją Medalem Róży.
Podsumowując te czternaście lat, pragniemy podziękować Danucie Balcerowicz za wspólną pracę. Za przekazaną wiedzę, życzliwość, zaufanie, cierpliwość, wyrozumiałość i otwartość na wspólne pomysły. Praca z taką dyrekcją była prawdziwą przyjemnością i stanowić będzie już zawsze ważny rozdział w naszym życiu zawodowym.

 

Relacje z wydarzeń

© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego.