17 sierpnia biblioteka będzie nieczynna.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Za nami już dwa tygodnie zajęć wakacyjnych

Za nami już dwa tygodnie wakacyjnych zajęć pt. „Kocham Polskę” odbywających się w formie Turnieju Drużyn. Nazwy drużyn zostały zaczerpnięte z geografii fizycznej Polski. Mamy Drużynę Lasy, Drużynę Jeziora, Drużynę Góry i Drużynę Morze. Zadania dla drużyn były bardzo zróżnicowane, przez co drużyny miały ogromne możliwości na zdobycie punktów. Uczestnicy zajęć wysłuchali wiadomości i ciekawostek o Polsce, regionach i parkach narodowych (Słowińskim Parku Narodowym, Białowieskim Parku Narodowym, Tatrzańskim Parku Narodowym i Parku Narodowym Bory Tucholskie). Każda drużyna stworzyła własny identyfikator, logo oraz okrzyk bojowy, którym zawsze wita się na początku i żegna na końcu zajęć.

Zadaniem punktowanym było m. in. piękne i bezbłędne przeczytanie tekstu – łamańca językowego; zaprojektowanie i stworzenie maskotki reprezentującej dany region; przygotowanie trasy wycieczki po parku narodowym czy stworzenie królewskiej biżuterii i kręgle. Wszystkie drużyny miały szanse na zdobycie dużej ilości punktów poprzez wykazanie się pomysłowością i kreatywnością. W każdym zadaniu inna drużyna zdobywała pierwsze miejsce, np. Drużyna Góry oraz Drużyna Lasy zdobyły I pierwsze miejsce za logo i okrzyk bojowy; Drużyna Jeziora za trasę wycieczki po parku, a Drużyna Morze w kręgle :)

Nie zabrakło także ulubionych zabaw dzieci: Rekina oraz zabawy Pif Pif, przy których uczestnicy zajęć bawią się super. Oprócz zabaw Drużyny przygotowują się także do przedstawienia, które odegrają w dniu zakończenia zajęć.

W trakcie zajęć Drużyny wykonały na płótnie dekorację do przedstawienia. Dekoracje wyszły fantastycznie :)