Sekretariat 58 677 65 70 poniedziałek 9:00 - 15:00 (przerwa 12.00 - 12.30)
Wypożyczalnia dla Dorosłych 58 677 65 74 wtorek - piątek 11:00 - 17:30 (przerwa 14.00 - 14.30)
Wypożyczalnia dla Dzieci 58 677 65 75 sobota nieczynne
Czytelnia 58 677 65 76    

 

Lutowe spotkanie DKK dla Dorosłych

            Na lutowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych, czytelnicy podzielili się wrażeniami o dwóch różnych książkach: Małgorzaty Rejmer Błoto słodsze niż miód oraz zbiorze opowiadań o okładkowym tytule O kotach, w której: Obserwacjami i anegdotami dzielą się wybitni kociarze: Stefan Chwin, Olga Drenda, Piotr Paziński, Małgorzata Rejmer, Piotr Siemion i Paweł Sołtys. Każdy z nich w charakterystycznym dla siebie stylu, a wszyscy z niezwykłą wrażliwością, zabierają czytelnika do świata, w którym rządzą koty.1/ Lektura przyjemna, dyskusja ożywiona, bo jak inaczej niż z miłością i oddaniem mówić o udomowionym drapieżniku z charakterem, który towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat? Sporów nie było, bo większość klubowiczów to kociarze lub ich wielbiciele.

            Mniej miło działo się przy omawianiu reportaży o Albanii wspominanej w rozmowach z Małgorzatą Rejmer przez ofiary reżimu Envera Hoxhy. Układając opowieści swoich bohaterów w chór przejmujących głosów, autorka odsłania fragment najczarniejszego okresu w historii Albanii i zapisuje kolejną kartę w księdze upadku wartości humanistycznych XX wieku.2/ Skąd zło?- na to pytanie ciągle szukamy odpowiedzi.

            Klubowicze, którzy w ostatnich latach odwiedzili Albanię w celach turystycznych lub zawodowych, podzielili się odczuciami z tych wyjazdów, co było ciekawym uzupełnieniem lektury.

1 / Z noty wydawcy; czarne.com.pl/katalog/ksiazki/; dostęp: 10.02.2020 r.

2/ ibidem                                                                                                         Ewelina Roszman

                                                                                                        /moderatorka DKK dla Dorosłych/

Relacje z wydarzeń

© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego.