17 sierpnia biblioteka będzie nieczynna.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Lutowe spotkanie DKK dla Dorosłych

Na lutowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych, czytelnicy podzielili się wrażeniami o dwóch różnych książkach: Małgorzaty Rejmer Błoto słodsze niż miód oraz zbiorze opowiadań o okładkowym tytule O kotach, w której: Obserwacjami i anegdotami dzielą się wybitni kociarze: Stefan Chwin, Olga Drenda, Piotr Paziński, Małgorzata Rejmer, Piotr Siemion i Paweł Sołtys. Każdy z nich w charakterystycznym dla siebie stylu, a wszyscy z niezwykłą wrażliwością, zabierają czytelnika do świata, w którym rządzą koty.1/ Lektura przyjemna, dyskusja ożywiona, bo jak inaczej niż z miłością i oddaniem mówić o udomowionym drapieżniku z charakterem, który towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat? Sporów nie było, bo większość klubowiczów to kociarze lub ich wielbiciele.

Mniej miło działo się przy omawianiu reportaży o Albanii wspominanej w rozmowach z Małgorzatą Rejmer przez ofiary reżimu Envera Hoxhy. Układając opowieści swoich bohaterów w chór przejmujących głosów, autorka odsłania fragment najczarniejszego okresu w historii Albanii i zapisuje kolejną kartę w księdze upadku wartości humanistycznych XX wieku.2/ Skąd zło?- na to pytanie ciągle szukamy odpowiedzi.

Klubowicze, którzy w ostatnich latach odwiedzili Albanię w celach turystycznych lub zawodowych, podzielili się odczuciami z tych wyjazdów, co było ciekawym uzupełnieniem lektury.

1 / Z noty wydawcy; czarne.com.pl/katalog/ksiazki/; dostęp: 10.02.2020 r.

2/ ibidem                                                                                                         Ewelina Roszman

/moderatorka DKK dla Dorosłych/