Sekretariat 58 677 65 70 poniedziałek 8:00 - 15:00
Wypożyczalnia dla Dorosłych 58 677 65 74 wtorek - piątek 10:00 - 18:00
Wypożyczalnia dla Dzieci 58 677 65 75 sobota 10:00 - 14:00
Czytelnia 58 677 65 76    

Od 12.03 do odwołania Biblioteka jest nieczynna!

Lutowe spotkanie DKK dla Dorosłych

            Na lutowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych, czytelnicy podzielili się wrażeniami o dwóch różnych książkach: Małgorzaty Rejmer Błoto słodsze niż miód oraz zbiorze opowiadań o okładkowym tytule O kotach, w której: Obserwacjami i anegdotami dzielą się wybitni kociarze: Stefan Chwin, Olga Drenda, Piotr Paziński, Małgorzata Rejmer, Piotr Siemion i Paweł Sołtys. Każdy z nich w charakterystycznym dla siebie stylu, a wszyscy z niezwykłą wrażliwością, zabierają czytelnika do świata, w którym rządzą koty.1/ Lektura przyjemna, dyskusja ożywiona, bo jak inaczej niż z miłością i oddaniem mówić o udomowionym drapieżniku z charakterem, który towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat? Sporów nie było, bo większość klubowiczów to kociarze lub ich wielbiciele.

            Mniej miło działo się przy omawianiu reportaży o Albanii wspominanej w rozmowach z Małgorzatą Rejmer przez ofiary reżimu Envera Hoxhy. Układając opowieści swoich bohaterów w chór przejmujących głosów, autorka odsłania fragment najczarniejszego okresu w historii Albanii i zapisuje kolejną kartę w księdze upadku wartości humanistycznych XX wieku.2/ Skąd zło?- na to pytanie ciągle szukamy odpowiedzi.

            Klubowicze, którzy w ostatnich latach odwiedzili Albanię w celach turystycznych lub zawodowych, podzielili się odczuciami z tych wyjazdów, co było ciekawym uzupełnieniem lektury.

1 / Z noty wydawcy; czarne.com.pl/katalog/ksiazki/; dostęp: 10.02.2020 r.

2/ ibidem                                                                                                         Ewelina Roszman

                                                                                                        /moderatorka DKK dla Dorosłych/

Relacje z wydarzeń

© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego.