Sekretariat 58 677 65 70 poniedziałek 9:00 - 15:00 (przerwa 12.00 - 12.30)
Wypożyczalnia dla Dorosłych 58 677 65 74 wtorek - piątek 11:00 - 17:30 (przerwa 14.00 - 14.30)
Wypożyczalnia dla Dzieci 58 677 65 75 sobota nieczynne
Czytelnia 58 677 65 76    

17 sierpnia biblioteka będzie nieczynna.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Rafał Dębski laureatem Gryfa Literackiego 2018

21 marca 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu Gryf Literacki 2018. Konkurs ten organizowany jest przez Bibliotekę już od 2007 roku. Książki zgłaszane do konkursu muszą być związane z powiatem wejherowskim to jest wydane na terenie powiatu wejherowskiego, ich autor pochodzi z regionu, bądź też tematyka książki dotyczy naszego powiatu. W tym roku do nagrody nominowano 33 pozycje wydawnicze.

Dnia 25 lutego podliczono punkty przyznane przez osoby tworzące Kapitułę Konkursu Gryf Literacki 2018 publikacjom nominowanym do nagrody. Każdy z wcześniejszych laureatów tego konkursu, Dyrektor MBP oraz Kierownik Wydziału Kultury, Spraw Społecznych, Promocji i Turystyki UM w Wejherowie mieli do dyspozycji po 30 punktów, które mogli przyznać wybranym przez siebie publikacjom, spośród nominowanych. Punkty przyznawano pięciu wybranym publikacjom, przydzielając kolejno 2, 4, 6, 8 i 10 punktów. Nie można było  przyznać punktów książce, z którą członek Kapituły jest osobiście powiązany.  W skład kapituły wchodzą: Eugenia Drawz, Stanisław Janke, Michał Jeliński, Adam Klein, Maria Krośnicka, Henryk Połchowski, Piotr Schmandt, Maciej Skok, Edmund Szczesiak, Józef Franciszek Wójcik, Ewelina Magdziarczyk-Plebanek.

Na podstawie wskazań uzyskanych od poszczególnych osób wchodzących w skład Kapituły Konkursu stwierdzono, że laureatem Gryfa Literackiego 2018 i zdobywcą Nagrody Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta został Rafał Dębski Wyprawa.

Nagrodę Rafałowi Dębskiemu wręczyli: prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz i Ewelina Magdziarczyk-Plebanek - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie. Nagrodę Starosty Wejherowskiego dla wydawnictwa o tematyce regionalnej otrzymał Stanisław Janke za książkę pt. „Język u wagi. O powieści o Kaszubach nieznanych", która wręczona została przez wicestarostę Jacka Thiela. Nagrodę Dyrektora Biblioteki otrzymała Monika Kubisiak za książkę „Durwidal. Tajemnica pierścienia Wejherów czyli o podróżach przez wrota czasu".

Podczas uroczystej gali była okazja do zapoznania się z fragmentami nagrodzonych publikacji, które recytowali aktorzy-amatorzy z Bibliotecznej Grupy Teatralnej "Errata" i grupy teatralnej SWUTW "Srebrna Nitka". Wykład laudacyjny wygłosił Arkady Saulski. Koordynatorem konkursu ze strony Biblioteki była Iwona Block.

Relacje z wydarzeń

© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego.