Inauguracja Letniej Biblioteki w Pałacu!

Letnia Biblioteka w Pałacu otworzyła swoje podwoje! Inauguracja jej działalności odbyła się w środę podczas spotkania w ramach cyklu "Literackie Środy". Zgromadzonych gości przywitali dyrektorzy instytucji współtworzących Letnią Bibliotekę w Pałacu : Ewelina Magdziarczyk-Plebanek - dyrektor MBP  i Michał Hinc - dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej
Tegoroczny cykl „Literackie środy” otworzyło spotkanie z Katarzyną Franus, o której powiedzieć psycholożka, anglistka, konsultantka scenariuszowa, redaktorka literacka, pasjonatka biegania po górskich graniach i piaszczystych plażach to mało.
Żyje w nieustannej podróży pomiędzy górami, morzem, a stolicą. W beskidzkiej wiosce, która jest miejscem akcji powieści "Osobni", kupiła ziemię i zamierza postawić na niej drewniany dom. Wierzy w życiopisanie – znalazła zaciszny przysiółek w dzikiej części Beskidu Żywieckiego, gdy szukała idealnej scenerii dla spotkania trójki bohaterów swojej debiutanckiej książki.
Przyczynkiem do zorganizowania spotkania w Letniej Bibliotece w Pałacu była najnowsza powieść autorki : "Głupiec". Stała się ona doskonałym punktem wyjścia do rozpoczęcia rozmowy z autorką, w której podzieliła się z gośćmi swoimi spostrzeżeniami na temat kruchości życia, które niejednokrotnie skłania nas do przemyśleń, zachęca do zatrzymania się i przejrzenia się swojej drodze… by sprawdzić, czy wybieramy to, czego pragniemy.
W dalszej części rozmowy Katarzyna Franus odniosła się do swojej debiutanckiej powieści "Osobni", która czytelnika wzrusza i dowodzi, że czasami warto się zatrzymać, aby sprawdzić, czy po drugiej stronie lęku czeka szczęście.
Na zakończenie spotkania autorka została zasypana gradem pytań. Odpowiadając na pytanie dotyczące planów wydawniczych, uchyliła rąbka tajemnicy, informując gości, iż w 2024 roku ukaże się jej kolejna powieść.
To niezwykłe spotkanie zwieńczyły kuluarowe rozmowy z gośćmi, pamiątkowe zdjęcia i dedykacje do książek.
Dziękujemy Katarzynie za odwiedziny i spotkanie, które zajmie szczególne miejsce w naszej pamięci. A po jej książki zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych.

Kolejna Literacka Środa 12 lipca o godz. 17.00. Jej gościem będzie Michał Jeliński - publikacji „Historia basenu kąpielowego w Wejherowie”. Zapraszamy!