Sekretariat 58 677 65 70 poniedziałek 9:00 - 15:00 (przerwa 12.00 - 12.30)
Wypożyczalnia dla Dorosłych 58 677 65 74 wtorek - piątek 11:00 - 17:30 (przerwa 14.00 - 14.30)
Wypożyczalnia dla Dzieci 58 677 65 75 sobota nieczynne
Czytelnia 58 677 65 76    

17 sierpnia biblioteka będzie nieczynna.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

O wrześniowym spotkaniu DKK dla Dorosłych

            Tak jak różni są uczestnicy  DKK, tak różne były książki omówione na spotkaniu.  Trzeba dodać, w ofercie MBP  każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba jedynie dotrzeć do tego, co interesujące. Pomagają w tym Dyskusyjne Kluby Książki.

            Ze zdziwieniem stwierdziliśmy, że Podróże z Herodotem Ryszarda Kapuścińskiego po 15 latach od wydania nie straciły na aktualności, co było zaskakujące, bo oznacza, że świat nadal jest wrzącym kotłem. Warsztat reportera, polszczyzna, erudycyjność, humanizm- to wzory, które powinny znaleźć się w Sevres.  Zaskoczeniem poznawczym okazała się książka Anny Kamińskiej Białowieża szeptem. Dlaczego szeptem? Nie o wszystkim zamknięte społeczności chcą mówić otwarcie. Czym była, jaka była i jest Puszcza Białowieska, jej mieszkańcy, ich problemy, charaktery i tajemnice opowiada wspomniana książka. Zaskakująca opowieść o ludziach, przyrodzie i ich związkach na przestrzeni wielu lat i pokoleń. Trzecia książka: Kurtyka. Sztuka wolności to portret himalaisty, filozofa, człowieka, który warto poznać, szczególnie jeśli w planach ktoś ma wspinaczkę wysokogórską, bo alpinizm czy  himalaizm  nie są zwykłymi sportami.

            Wszystkie wymienione książki dostępne są w naszej bibliotece. Ich lekturę zgodnie polecają uczestnicy wrześniowego spotkania DKK dla Dorosłych.

                                                                                         Ewelina Roszman /moderatorka DKK /

 

Relacje z wydarzeń

© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego.