O wrześniowym spotkaniu DKK dla Dorosłych

Tak jak różni są uczestnicy  DKK, tak różne były książki omówione na spotkaniu.  Trzeba dodać, w ofercie MBP  każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba jedynie dotrzeć do tego, co interesujące. Pomagają w tym Dyskusyjne Kluby Książki.

Ze zdziwieniem stwierdziliśmy, że Podróże z Herodotem Ryszarda Kapuścińskiego po 15 latach od wydania nie straciły na aktualności, co było zaskakujące, bo oznacza, że świat nadal jest wrzącym kotłem. Warsztat reportera, polszczyzna, erudycyjność, humanizm- to wzory, które powinny znaleźć się w Sevres.  Zaskoczeniem poznawczym okazała się książka Anny Kamińskiej Białowieża szeptem. Dlaczego szeptem? Nie o wszystkim zamknięte społeczności chcą mówić otwarcie. Czym była, jaka była i jest Puszcza Białowieska, jej mieszkańcy, ich problemy, charaktery i tajemnice opowiada wspomniana książka. Zaskakująca opowieść o ludziach, przyrodzie i ich związkach na przestrzeni wielu lat i pokoleń. Trzecia książka: Kurtyka. Sztuka wolności to portret himalaisty, filozofa, człowieka, który warto poznać, szczególnie jeśli w planach ktoś ma wspinaczkę wysokogórską, bo alpinizm czy  himalaizm  nie są zwykłymi sportami.

Wszystkie wymienione książki dostępne są w naszej bibliotece. Ich lekturę zgodnie polecają uczestnicy wrześniowego spotkania DKK dla Dorosłych.

Ewelina Roszman /moderatorka DKK /