Sekretariat 58 677 65 70 poniedziałek 9:00 - 15:00 (przerwa 12.00 - 12.30)
Wypożyczalnia dla Dorosłych 58 677 65 74 wtorek - piątek 11:00 - 17:30 (przerwa 14.00 - 14.30)
Wypożyczalnia dla Dzieci 58 677 65 75 sobota nieczynne
Czytelnia 58 677 65 76    

17 sierpnia biblioteka będzie nieczynna.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Wakacje 2019

Morskie warsztaty naukowe trwały 3 dni, od 25 do 27 czerwca 2019 r. Mali uczestnicy w czasie zajęć mieli okazję dowiedzieć się skąd bierze się piasek, jakie są jego rodzaje, czy więcej jest ziarenek piasku czy obiektów w kosmosie. Poznali również niektóre zwierzęta żyjące w Bałtyku, jak np. Wężynkę czy Węgorza. Dowiedzieli się, że nasze morze odwiedza ryba o zielonych ościach – Belona oraz całej masy przeróżnych ciekawostek. Niektóre sami przygotowali i zaprezentowali. Ostatniego dnia dzieci poznały morskie anioły (Humbaki), jednorożce (Narwale), oczywiście rekiny i wiele, wiele innych zwierząt, których naturalnym środowiskiem są oceany. Uczestnicy pierwszego bloku warsztatów wyklejali, malowali, tworzyli wiatrołapka, a nawet babki z morskiego piasku. Dodatkową atrakcją spotkań były rekwizyty, np. szczęka rekina, na której dzieci doliczyły się 54 zębów.

Literacko - plastyczne warsztaty rozpoczęły się w poniedziałek, 1 lipca i zakończyły w czwartek, 4 lipca. Trwały cztery dni. Dzieci miały okazję pobawić się w pisarza, puścić wodze wyobraźni i stworzyć własną opowieść. Warsztat pisarza bardzo zainspirował uczestników, którzy tworzyli swoją książkę przez prawie dwa spotkania, dokańczali w domu i czytali w ostatnim dniu zajęć. Brawo dla młodych autorów! Następnie młodzi pisarze poznali legendy kaszubskie o Purtkach i Stolemach, które były inspiracją do stworzenia własnego Stolema bądź Stolemki. Trzeciego dnia zajęć dzieci miały okazję stać się twórcami filmu animowanego (na wzór gdyńskich Treflików). Dzieci były więc reżyserami, scenarzystami, choreografami, operatorami kamery (telefonu), artystami plastykami, tworzący figurki, scenę, ruch i dbającymi o całość filmu. Były cztery historie : na łące, nad wodą, w domu i w górach. Wyszły bardzo kreatywnie i starannie. Ostatni dzień warsztatów obfitował w wydarzenia. Tworzyliśmy kapsułę pamięci i pisaliśmy list do przyszłości, który następnie zakopaliśmy w ogródku bibliotecznym. Planujemy odkopać go za 10 lat.

Z pewnością spotkania z panią Agnieszką Stanek-Pacholczyk zapadną w pamięć naszym młodym czytelnikom. Dzieci, jak zawsze, bardzo zaangażowały się w zajęcia, włożyły mnóstwo energii i pracy. Zaskoczyły tym nawet samą panią Agnieszkę.

 

Relacje z wydarzeń

© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego.