Spektakl charytatywny

W auli Szkoły Podstawowej nr 9, 23 kwietnia 2019 r. odbył się spektakl charytatywny, z którego dochód przeznaczony został na wejherowskie Hospicjum Domowe pw. Św. Judy Tadeusza. Tym razem widzowie mogli zobaczyć komedię Moliera pt. „Mieszczanin szlachcicem” w reżyserii Eweliny Magdziarczyk-Plebanek.

Spektakl zorganizowany został przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 9 w Wejherowie, Hospicjum Domowym pw. św. Judy Tadeusza oraz Wejherowskim Centrum Kultury.

Akcje charytatywne na rzecz wejherowskiego hospicjum zainicjowała ówczesna dyrektor Danuta Balcerowicz organizując najpierw aukcje różnych przedmiotów i obrazów. Natomiast pierwszy spektakl charytatywny „Wieczór z Fredrą” miał miejsce w 2012 roku. „Mieszczanin szlachcicem” jest siódmą z kolei inscenizacją organizowaną przez bibliotekę na rzecz Hospicjum Domowego pw. Judy Tadeusza. Po przedstawieniu publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi brawami. Zaś organizatorom i aktorom, w imieniu władz miasta i Prezydenta Miasta Wejherowa, podziękował zastępca prezydenta miasta Arkadiusz Kraszkiewicz .

W przedstawieniu wystąpiły osoby znane z życia publicznego Wejherowa, w tym m.in. radni, dziennikarze, sportowcy, chórzyści, nauczyciele, a także aktorzy bibliotecznej grupy teatralnej „Errata” i grupy teatralnej SWUTW „Srebrna Nitka”. Poszczególne role zagrali: Maciej Baran, Jacek Gafka, Adam Hebel (Pan Jourdain), Aleksandra Janus, Bogdan Krawczyk, Daniel Kuptz, Agnieszka Lakowska, Mateusz Odowski, Tomasz Smuga, Rafał Szlas, Bartłomiej Szreder, Adam Szulc, Jakub Szumilas, Aleksandra Ucińska-Makowska (Pani Jourdain), Wioletta Urbańska, Mieszko Weltrowski, Karolina Wojda i Wojciech Wołodkiewicz. Scenografię przygotowała Aleksandra Lis.

Podczas tegorocznej akcji charytatywnej udało się zebrać 5 723,05 zł!