Warsztaty świąteczne

W naszej Bibliotece zaczęliśmy przygotowania do Najpiękniejszych Świąt w roku już od 28 listopada, kiedy to odbyły się u nas, już po raz drugi, Kreatywne Warsztaty Świąteczne dla dzieci. W tym roku malowaliśmy na szkle. Dzieci z ogromną radością i zaangażowaniem tworzyły i malowały świąteczne obrazki przy wesołych dźwiękach Bożonarodzeniowych piosenek. Prace, które wykonały, można podziwiać do 14 grudnia w Galerii na Piętrze w naszej Bibliotece. Zachęcam wszystkich do wstąpienia i zerknięcia na niezwykle atrakcyjną twórczość dzieci. Prace są niezwykle inspirujące do dalszej kreatywnej zabawy.

Natomiast tydzień później, 5 grudnia, zaprosiliśmy pełnoletnich czytelników do tworzenia kart świątecznych. Naszą intencją było danie czasu sobie, zatrzymanie się na chwilkę w biegu codzienności i możliwość poczucia świątecznego klimatu… Nie jestem pewna, czy nam się to udało. Uczestniczki pracowały bardzo intensywnie i szybko, tworząc karty niemalże hurtowo, choć kreatywnie. W pracy wykorzystaliśmy scrapbooking oraz drewniane i papierowe ozdoby świąteczne.

Wszystkim uczestnikom warsztatów serdecznie dziękujemy za obecność i włożoną pracę, szczególnie tym najmłodszym.

Życzymy Radosnych, rodzinnych, niezapomnianych Świąt Bożego Narodzenia.