Pierwsze spotkanie Klubu Ruszaj w Drogę.

Spotkanie z Kasią i Maciejem Marczewskimi, twórcami docierającego do miliona turystów internetowego przewodnika po Polsce  www.ruszajwdroge.pl, które odbyło się 5 lutego 2020 r. rozpoczęło cykl spotkań turystycznych Klubu Ruszaj w Drogę! w wejherowskiej bibliotece.

Na spotkaniu „Ruszamy na Kociewie” Kasia i Maciej udowodnili, że nie trzeba wyjeżdżać daleko, żeby przeżyć ciekawą przygodę. Pokazali, co warto zobaczyć w regionie i przekazali każdemu 10 pomysłów na 1-dniowe tematyczne wycieczki po Kociewiu. Opowiedzieli o kociewskich tradycjach, gwarze i pokazali, czym różni się Kociewie od Kaszub.

Podróżnicy opowiedzieli również jak odkrywali kolejne atrakcje i jak przez kolejne lata powstawał z nich internetowy przewodnik po Kociewiu. Zaprezentowali m.in. jak odkrywali kociewskie korzenie, jak poznawali kociewską kuchnię, mowę i tradycje, jak zwiedzali kociewskie miasta, zamki, pradawne grody i co znaleźli na poddaszach kociewskich kościołów. Podczas spotkania wspomnieli też o przygodzie w południowej, kujawsko-pomorskiej części Kociewia w okolicach Nowego, Tlenia i Świecia. Pokazali jak zdobywali Czarcie Góry, gdzie odkryli najpiękniejsze widoki na Dolinę Dolnej Wisły i jakie niezwykłe trasy odkryli w Borach Tucholskich. Opowiedzieli też jak z tej podróży powstała książka „Ruszaj w Powiat Świecki”

Spotkanie zakończyło losowanie przewodników i turystycznych gadżetów przywiezionych przez Kasię i Macieja z ich wycieczek po Polsce. Uczestnicy spotkania mogli zaopatrzyć się w  darmowe mapy, przewodniki i foldery z różnych zakątków Polski: od Kaszub, Kociewia, przez centralną Polskę aż po Karkonosze, Małopolskę i Podkarpacie.

Na kolejne spotkanie „ Ruszamy w Bieszczady! ” zapraszamy 04 marca 2020 na godzinę 18.00 !