Spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel

W miniony czwartek, tj. 4 października  gościem Biblioteki była Anna Czerwińska-Rydel. Spotkanie z autorką odbyło się w ramach XI Pomorskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z Książką na Walizkach”, pod hasłem „Uśmiech na medal".

Dzieci wysłuchały fragmentu książki „Medal za uśmiech...czyli Dzieci mają głos!”. Dowiedziały się o tym  kto, od kogo i za co otrzymuje Order Uśmiechu. Poznały nazwiska osób, którym został on dotychczas przyznany.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie SP nr 6 i SP nr 8 w Wejherowie. Mieli oni okazję zadać wiele ciekawych pytań i na wszystkie otrzymali odpowiedzi. Dowiedzieliśmy się między innymi, że pani Ania bardzo rzetelnie przygotowuje się do pisania kolejnych powieści biograficznych, a niekiedy wcale nie jest łatwo znaleźć czas na pisanie w nawale codziennych obowiązków domowych. Zdarza jej się przypalić zupę, pisać w nocy, a nawet w sylwestra i niekiedy stosuje „zemstę pisarza” na niezbyt sympatycznych osobach, spotykanych w różnych sytuacjach., lubi zwierzęta – ma psa jamnika oraz trzy koty o niebanalnych imionach: Wena, Filozofia i Fikcja.

Anna Czerwińska-Rydel w swoich książkach i opowiadaniach pisze o ludziach z pasją, problemach dzieci, rodzinie, samotności, potrzebie bliskości, zrozumienia, miłości, a przede wszystkim o muzyce.

Dziękujemy za odwiedziny i miłe spotkanie. Zapraszamy do wypożyczania książek także tej autorki, koniecznie w naszej Wypożyczalni dla Dzieci.