Warsztaty literackie

Trzynastego czerwca bieżącego roku w naszej bibliotece odbyły się warsztaty literackie, które poprowadziła Barbara Piórkowska, poetka, dziennikarka oraz pisarka znana między innymi z książki "Szklanka na pająki". W spotkaniu wzięli udział uczniowie I LO w Wejherowie oraz członkowie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Autorka nie tylko przeprowadziła kreatywne ćwiczenia pomagające rozwinąć umiejętności pisarskie, ale udzieliła uczestnikom wielu porad dotyczących procesu tworzenia oraz - często spotykanej - blokady twórczej. W czasie spotkania można było dowiedzieć się również o samej pracy pisarza oraz o wyzwaniach, którego na niego czekają, a także napisać i zaprezentować swój krótki tekst. Warsztaty były niezwykłą okazją zarówno do podniesienia swojego poziomu pisania oraz do zintegrowania się z innymi osobami, które podzielają tą samą pasję. Dzięki otwartej i sympatycznej atmosferze uczestnicy mogli wymieniać się własnymi wskazówkami i podzielić się doświadczeniami w tej dziedzinie. Spotkanie z Barbarą Piórkowską z pewnością zaowocowało wieloma pomysłami oraz motywacją do stałego rozwoju swoich umiejętności.