16 sierpnia (piątek) - Biblioteka czynna w godz. 8:00 - 15:00

Spektakl teatralny dla dzieci „Czerwony Kapturek szuka księcia”

Przed zakończeniem Tygodnia Bibliotek, tj. 14 maja dzieci obejrzały spektakl teatralny pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia” w wykonaniu członków Stowarzyszenia Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Klasyka baśni została przedstawiona w sposób humorystyczny. W jednym przedstawieniu spotkały się postaci z wielu bajek. Był tu Smok (Beata Myszka), Królewna Śnieżka (Wiesława Cywińska) i krasnoludki, książęta (Wojciech Wołodkiewicz, Kazimierz Wójcik, Bogdan Krawczyk), Kopciuszek (Krystyna Bolc), Żaba (Marzena Wilk), Wiedźma (Bożena Krywald), Czerwony Kapturek (Elżbieta Kilikowska), Wilk (Alina Mazurkiewicz) i Babcia (Teresa Malinowska), Narrator (Kazimierz Wójcik) i Drzewo (Krystyna Laskowska). Aktorzy w zabawny sposób przedstawili nowoczesną wersję znanej wszystkim baśni posiadającej ważny morał. Trzeba uważać na to, z kim umawiamy się na czacie na spotkanie z kimś, kogo w ogóle nie znamy, a kto w sieci prezentuje się nam z jak najlepszej strony. Bajka w żartobliwej formie ostrzega przed lekkomyślnym zawieraniem znajomości przez Internet, co może być bardzo niebezpieczne. Czerwony Kapturek koniecznie chciała poznać księcia, a w postać tego wymarzonego wcielił się Wilk, co groziło Kapturkowi niebezpieczeństwem.

Aktorzy, wcielając się w bajkowe postacie, z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role, oczarowali widzów swobodą oraz artystycznym zacięciem i poczuciem humoru. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało. Wśród widzów można było usłyszeć odpowiedzi na dialogi aktorów, nawoływania, by bohater przedstawienia postąpił inaczej.

Bajka była cenną lekcją, pokazującą, jakie zagrożenia czyhają na nas w Internecie.